Share

محسن رفیقدوست از مسئولان اصلی سپاه پاسداران در سال‌های نخست انقلاب و از چهره‌های اصولگرایانِ حکومت ایران می‌گوید محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران «تعادل ندارد» و اصولگرایان با او همراه نیستند.

محسن رفیقدوست از بنیانگذاران سپاه پاسداران در سال‌های نخست انقلاب

محسن رفیقدوست از بنیانگذاران سپاه پاسداران در سال‌های نخست انقلاب

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، رفیقدوست درباره سخنان اخیر احمدی‌نژاد و بست‌نشینی اعتراضی یارانش در شاه عبدالعظیم گفت: «بزرگترین مشخصه احمدی‌نژاد این است که به ولایت مؤمن نیست و با این رفتار و اعمال به دنبال اسم و رسم است.»

رفیقدوست با بیان این‌که از اول احمدی‌نژاد را قبول نداشته، گفت: «او تعادل ندارد.»

محمود احمدی‌نژاد روز پنج‌شنبه دوم آذرماه در گفت‌وگوی ویدئویی با سایت «دولت بهار» به قوه قضائیه حمله کرد و آن را ناقض قانون اساسی دانست. او در این مصاحبه گفت: «اگر قرار بود دیکتاتوری قوه قضائیه داشته باشیم انقلاب نمی‌کردیم» و قوه قضائیه «تنها قوه‌ای است که نظارتی بر آن نیست، تنها قوه‌ای است که ۳۸ سال است کسی از آن انتقاد نکرده است».

رفیقدوست درباره این سخنان احمدی‌نژاد گفت: «انشاالله به‌زودی خدمتش خواهند رسید. قوه قضائیه در حال تکمیل پرونده است.»

به‌گفته رفیقدوست اصولگرایان احمدی‌نژاد را «از رفتارهایی که در پیش گرفته است نهی و مذمت می‌کنند.»

در جریان رویدادهای پس از دهمین دوره ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ که منجر به اعتراضات خیابانی طولانی‌مدت شد، بیشتر اصولگرایان و همچنین علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به‌طور کامل از محمود احمدی‌نژاد حمایت کردند. خامنه‌ای در آن سال گفت که دیدگاه‌های احمدی‌نژاد به او خیلی نزدیک است.

تنش بین نیروهای طرفدار احمدی‌نژاد و دستگاه قضائی ایران در روزهای اخیر شدت گرفته است. چند روز پیش از گفت‌وگوی دوم آذرماه احمدی‌نژاد با سایت «دولت بهار»، حمید بقایی، معاون اجرایی سابق او در دوران ریاست جمهوری، علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای او و حبیب‌الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری در دولت احمدی‌نژاد در اعتراض به اتهام‌های قضائی علیه آن‌ها در حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری، بست نشستند.

حمید بقایی نیز ۱۸ تیرماه در مقابل خانه‌اش بازداشت و ۴ مرداد با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی‌ از زندان آزاد شد. او متهم به اختلاس مالی شده و چهار جلسه دادگاه او برگزار شده است. بقایی این اتهامات را رد می‌کند.

شنبه ۴ آذر محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران مدعی شد که بخشی از تخلفات مالی حمید بقایی به مفقودشدن چهار میلیون یورو بازمی‌گردد. او همچنین بقایی را به ارتباط با «جاسوسان» متهم کرد.

بیشتر بخوانید:

احمدی‌نژاد: در مورد ستار بهشتی با صادق لاریجانی دعوا کردم

اتهامات جدید بقایی: ارتباط با جاسوسان، چهار میلیون یورو تخلف

Share