Share

در مقایسه با سال گذشته میلادی، در سال ۲۰۱۷ پناهجویان کمتری در دریای مدیترانه غرق شده‌اند. با این‌حال شمار آن‌ها همچنان زیاد است. بیشتر آن‌ها در مسیر بین لیبی و ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت روز سه‌شنبه ۲۸ نوامبر / ۷ آذر اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه هزار و ۳۳ پناهجو در دریای مدیترانه کشته یا مفقود شده‌اند. از این تعداد تنها دو هزار ۸۰۲ نفر در مسیر بین لیبی و ایتالیا غرق شده‌اند.

در سال گذشته میلادی پنج هزار و ۱۴۳ پناهجو کشته یا ناپدید شده بودند.

در سال ۲۰۱۷ شمار پناهجویانی که به اروپا خود را رسانده‌اند نیز کاهش داشته است. بر این اساس در سال گذشته میلادی، ۳۸۷ هزار و ۸۹۵ نفر از طریق دریایی و زمینی خود را به اروپا رسانده بودند در حالی‌که امسال تا پایان ماه نوامبر ۱۷۴ هزار و ۵۰۹ نفر موفق به آمدن به اروپا شده‌اند.

این نیز به دلیل آن است که بسیاری از پناهجویان در آب‌های لیبی از قایق‌های غیرقابل استفاده نجات یافته و به این کشور دچار جنگ داخلی بازگردانده شدند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید، از زمان حادثه مرگ بیش از ۳۶۰ پناهجو در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ در لامپدوسا، بیش از ۱۵ هزار پناهجو جان خود را در دریای مدیترانه از دست داده‌اند.

Share