Share

زهرا رحیم‌نژاد، سرپرست فنی برکنار شده فدراسیون کبدی ایران می‌گوید دختر رئیس فدراسیون کبدی روسری را بر سر مربی مرد تیم زنان تایلند کرد. او گفته این مربی چهار بازی را با این پوشش در زمین حضور داشت.

در بازی‌های کبدی زنان آسیا در گرگان، مربی مرد تایلند روسری سر کرد تا اجازه حضورش در سالن داده شود

زهرا رحیم‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا گفته مربی مرد تایلند «هر چهار بازی را  با چهار روسری مختلف در داخل سالن حضور داشت. او با روسری سفید، مشکی، شال کرم مانند و چفیه بر سر داشت و چهار بازی را کامل در زمین بود».

در جربان بازی‌های کبدی قهرمانی زنان آسیا در گرگان، مربی مرد زنان تایلند روسری سر کرد تا اجازه حضورش در سالن داده شود.

پس از انتشار تصویر این مرد روسری به سر در شبکه‌های مجازی، فدراسیون کبدی توضیح داد هیچ فردی به مربی تایلند نگفته روسری بر سر کند و  این کار ابتکار شخصی خودش بوده تا بتواند به این ترتیب تیمش را هدایت کند. فدراسیون کبدی و اداره کل ورزش گلستان عمل مربی تیم تایلند را فریب دادن عوامل کنترل کننده سالن خوانده و آن را محکوم کرده کرده بودند.

اما اکنون زهرا رحیم‌نژاد که پس از این اتفاق از مقام برکنار شده فدراسیون کبدی ایران می‌گوید: «دختر رییس فدراسیون این مربی را جلوی چشم ما حجاب سرش کرد و  به داخل زمین برد. به او گفتم نکن، پاسخ داد “ول کن خانم رحیمی نژاد!”».

پیشتر محمدرضا مقصودلو، رییس فدراسیون کبدی گفته بود: «این شیطنت از سوی یک عکاس ایرانی اتفاق افتاده. پس از چند ثانیه، نیروهای حفاظتی آن عکاس و آن مرد تایلندی را به بیرون هدایت کردند. عکاس به مرد تایلندی روسری داد تا از او عکس بگیرد. بخشنامه کرده بودیم فقط مربیان و سرپرستان خانم اجازه حضور در سالن را دارند.»

بعدتر اما برخی خبرنگاران حاضر در مسابقه کبدی قهرمانی آسیا با رد این اظهارات گفتند اینطور نبوده که مربیان مرد خارجی مخفیانه وارد شده و مأمورین را گول زده باشند. بلکه اصرار خود نیروی انتظامی بوده که فقط با پوشش سر می‌توانید وارد سالن شوید.


در همین زمینه

وقتی «ورزش ایران» همه را باحجاب می‌کند

 

Share