Share

رضا شهابی، فعال کارگری و عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی به ‌دلیل مشکلات سلامتی به بیمارستان اعزام شد، اما بار دیگر او را به زندان بازگرداندند. پزشکان می‌گویند شهابی توانایی تحمل حبس را ندارد.

تجمع ۱۴ شهریور در حمایت از رضا شهابی

رضا شهابی از عفونت کلیه، تکرر ادرار، سردردهای مداوم و لمسی پاهایش رنج می‌برد. او شنبه ۱۱ آذر با دستبند به بیمارستان امام خمینی تهران اعزام شد.

به گفته سندیکای کارگران شرکت واحد، پزشکان متخصص پس از انجام سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی بر شهابی تشخیص دادند که او توان جسمی تحمل زندان را ندارد. اما علی‌رغم این تشخیص، او بار دیگر به زندان باز گردانده شد.

این سندیکا بیماری‌های شهابی را «ناشی از ضرب‌وشتم مأموران امنیتی هنگام بازداشت در سال ۸۹ و ضرب‌و‌شتم هنگام بازجویی» اعلام کرده است.

پیش‌تر گفته شده بود که این فعال کارگری زندانی از ناحیه مهره‌های گردن نیز دچار آسیب‌دیدگی است.

رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، ۱۸ مرداد ماه بار دیگر زندانی شد. او با وجود داشتن حکم آزادی در پرونده‌اش، باید ۹۶۸ روز دیگر را در زندان بگذراند.

شهابی با درخواست آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، به اعتصاب غذای ۵۰ روزه خود پایان داد.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی اما در ملاقات روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه متوجه وضع وخیم جسمانی او شد و گفت که «نیمی از بدن رضا شهابی بی‌حس شده است.»

زندانی کردن دوباره رضا شهابی و اضافه کردن سه سال دیگر به حکم زندان او، موج کم‌سابقه‌ای از اعتراض را در داخل و خارج ایران به دنبال داشت.


در همین زمینه

Share