Share

۱۱ کارگر ساختمان یک کودک کار را ربوده و با تجاوز دسته‌جمعی او را به قتل رساندند.

روزنامه شرق چاپ تهران در گزارشی که امروز دوشنبه دوم آبان‌ماه منتشر کرده، نوشته است نوجوان ۱۵ ساله‌ای به نام سعید در پی تجاوز دسته‌جمعی ۱۱ کارگر ساختمان در منطقه پردیس استان تهران کشته شد.

این جنایت روز شنبه ۳۰ مهرماه کشف شد و ۱۰ متهم در این رابطه دستگیر شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید کارگرانی که به این کودک کار تجاوز کرده‌اند افغانی بوده‌اند و جنازه این نوجوان در زیرزمین ساختمانی نیمه‌کاره به یک تیرک چوبی بسته شده بود.

در این زیرزمین چند لباس زنانه نیز پیدا شده اما هنوز جنایتی در مورد یک زن احتمالی کشف نشده است.
مأموران فهمیده‌اند نگهبان این ساختمان نیمه‌کاره مردی افغان به نام غدیر است که فراری شده است و تلاش‌ها برای دستگیری وی آغاز شد.

این گزارش می‌افزاید در پی جست‌وجوهای کارآگاهان جنایی معلوم گردید که سعید چهار روز پیش از جنایت گم شده بود.

پدر نوجوان به قتل رسیده: به‌خاطر مشکلات مالی، پسرم به من در تأمین هزینه‌های زندگی کمک می‌کرد و معمولأ هر روز وقتی از دبیرستان به خانه برمی‌گشت، بساطش را برمی‌داشت و در خیابان‌ها سبزی می‌فروخت

پدر سعید در تحقیقات پلیس گفت: "به‌خاطر مشکلات مالی، پسرم به من در تأمین هزینه‌های زندگی کمک می‌کرد و معمولأ هر روز وقتی از دبیرستان به خانه برمی‌گشت، بساطش را برمی‌داشت و در خیابان‌ها سبزی می‌فروخت."

پدر نوجوان به قتل رسیده افزود: "هیچ‌وقت هم مشکلی پیش نیامده بود تا این‌که سه‌شنبه‌شب هر چه منتظر شدیم، سعید به خانه برنگشت. برای همین از پلیس و بسیج کمک خواستیم و مأموران دنبال پسرم گشتند، ولی نتوانستند او را پیدا کنند و از آن به بعد از سعید خبری نبود تا این‌که فردی با تلفن همراهم تماس گرفت و با دادن نشانی ساختمان نیمه‌کاره گفت جسد سعید آن‌جاست."

فردی که شامگاه سه‌شنبه سعید را مشاهده کرده بود به پلیس گفت پسر نوجوان را در حال مشاجره با چند مرد دیده و مشاهده کرده است آن‌ها او را به زور به ساختمانی نیمه‌کاره بردند، اما مأموران ساختمان مورد نظر را اشتباه گرفتند و به مکانی دیگر رفتند.

کارآگاهان توانستند ۱۰ نفر را در این رابطه دستگیر کنند، اما از غدیر ردپایی به دست نیامد. این گزارش می‌افزاید ۱۰ افغانی بازداشت‌شده از کارگران غیرمجاز هستند و در بازجویی‌ها به تجاوز و قتل سعید اعتراف کرده‌اند. متهمان گفته‌اند جسد را در یک پتو پیچیدند و در زیرزمین خانه پنهان کردند.

پزشکی قانونی با انجام معاینه و آزمایش‌های تخصصی علت مرگ سعید را تجاوز دسته‌جمعی اعلام کرد.

در سال‌های اخیر تجاوز جنسی در ایران افزایش یافته است. خرداد‌ماه امسال در خمینی‌شهر استان اصفهان نیز چندین مرد با ورود به یک باغ و حبس کردن مردان، به زنان و دختران آن‌ها تجاوز کردند.

چهار متهم این پرونده صبح چهارشنبه ۲۰ مهرماه در پارک بهشت خمینی‌شهر در ملاءعام اعدام شدند.

بر پایه آمار منتشر شده در ایران استان قم با میانگین بیش از ۱۷۴ مورد جرائم جنسی در هر صد هزار نفر جمعیت، بالاترین میانگین جرائم جنسی را در ایران دارد.

در تهران به طور میانگین هر سال یک هزار و ۶۵۰ جرم جنسی رخ می‌دهد. نزدیکی آمار جرائم جنسی در استان تهران و قم در حالی است که جمعیت تهران حدود ۱۰ برابر جمعیت استان قم است.

استان قم هر ساله شاهد وقوع بیش از یک هزار و ۵۵۶ مورد جرم جنسی است. همچنین استان لرستان با ۱۳ مورد در هر صدهزار نفر جمعیت، پایین‌ترین آمار تجاوزهای جنسی در سراسر ایران را دارد.

این آمارها تنها شامل موارد گزارش شده به دادگاه‌ها و نیروهای انتظامی است و ارقام واقعی فراتر از گزارش‌های ارائه شده وزارت کشور است.
 

Share