Share

خبرگزاری رویترز گزارش داده که انفجاری در منهتن نیویورک روی داده است. پلیسِ نیویورک منشا انفجار را بمب دست‌سازی اعلام کرده که حامل آن را زخمی کرده است. هنوز روشن نیست که حامل بمب‌دست‌ساز قصد انتحاری داشته یا بمب به طور تصادفی منفجر شده است.

دوشنبه ۱۱ دسامبر منهتن: ایستگاه «پورت آتوریتی» مسدود شده است

پلیس نیویورک می‌گوید این انفجار صبح دوشنبه ۱۱ دسامبر (به وقت محلی) در ایستگاه اتوبوس «پورت آتوریتی» در نردیکی میدان تایمز رخ داده است. سه خط مترو که ایستگاه‌هایشان در نردیکی میدان تایمز است تخلیه شده‌اند.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که پلیس یک نفر را هم در ارتباط با این انفجار بازداشت کرده است. هویت این فرد «عقاید الله» ۲۷ ساله و احتمالا بنگلادشی‌تبار اعلام شده. او بازداشت شده و در بیمارستان بستری است.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که دست کم ۴ نفر مجروح شده‌اند.

ویدیویی که از لحظه انفجار در نردیکی ایستگاه اتوبوس «پورت آتوریتی» در شبکه های اجتماعی منتشر شده:

بیل د بلاسیو شهردار نیویورک و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان این حادثه قرار گرفته‌اند. شهردار نیویورک این واقعه را « اقدامی تروریستی» نامید.

یکی از اشخاصی که در ایستگاه اتوبوس «پورت آتوریتی» در حال رفت و آمد بوده گفته است:

«مردم به راه‌پله هجوم آورده بودند. همه می‌خواستند خود را از زیرزمین به خیابان برسانند. همه وحشت‌زده بودند و از ترس فریاد می‌زدند.»

کمتر از دو ماه قبل یک خودرو وانت با ورود به خط ویژه دوچرخه‌سواران و حرکت در مسیر مخالف، عابران پیاده و دوچرخه‌سواران در منهتن نیویورک را زیر گرفت. راننده این خودرو سیف‌الله حبیب‌الله‌ویچ صاحب‌اف شهروند ازبکستان، در سال ۲۰۱۰ وارد آمریکا شده بود. در این حادثه تروریستی ۸ نفر کشته و ۱۷ نفر مجروح شدند.

بیشتر بخوانید:

حمله تروریستی با وانت به پیست دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در شهر نیویورک

Share