Share

یک دانشجوی پسر در دانشگاه سمای کرمان با حمله به یک دانشجوی دختر در سر کلاس درس، در برابر دیدگان استاد دانشگاه و دانشجویان وی را با ضربات متعدد چاقو زخمی کرد.

به گزارش روزنامه اعتماد، ضربات چاقو به پشت، کمر و دست این دختر دانشجو که فاطمه نام دارد فرود آمده و محمد، ضارب جوان در حالی که فریاد می‌زد “می‌کشمت فاطمه” توسط دانشجویان در راهروی دانشگاه دستگیر شد.

این گزارش به نقل از محمودی، رئیس دانشگاه سمای کرمان آورده است که دختر زخمی‌شده به بیمارستان منتقل شد و دست یکی از دانشجویان نیز بر اثر ضربه چاقو مجروح گردید.

فاطمه به دلیل شدت آسیب‌های وارده در بخش‌ آی‌سی‌یو بیمارستان باهنر بستری شده و در حال حاضر در کما به‌سر‌می‌برد و دو پای او بر اثر ضربات چاقو فلج شده است.

یک پرستار به روزنامه اعتماد گفته است: “پاهای او از کار افتاده، هوشیاری‌اش درجه سه است که به آن مرگ مغزی می‌گوییم، هیچ واکنش کلامی و چشمی ازخود نشان نمی‌دهد و تنها بعضی وقت‌ها کمی حرکت در دستش دیده می‌شود اما به‌طور کلی در وضع بسیار بدی به سر می‌برد.”

به گفته سرهنگ هادی مصطفایی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در سال گذشته ۲۲درصد از مقتول‌ها زن بودند که ۶۲ درصد از آن‌ها توسط بستگان خود به قتل رسیده‌اند

این پرستار افزود فاطمه اکنون بیش از یک هفته است که در کما است.

بر پایه این گزارش فاطمه که دانشجوی سال چهارم معماری است پیش از رفتن به کما به مسئولان بیمارستان گفته بود چهار ماه است که به عقد محمد درآمده اما دو ماهی بوده که به علت اختلاف، قصد جدایی از او را داشته است.

یدالله موحد، دادستان عمومی و انقلاب کرمان نیز به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است محمد که خود دانشجو بوده با تصور داشتن ارتباط فاطمه با فردی دیگر، همسرش را با ضربات متعدد چاقو در کلاس زخمی کرده است.

محمد درحال حاضر به اتهام جرح عمدی با چاقو و اخلال در نظم دانشگاه از طریق جنجال و هیاهو با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

روزنامه اعتماد می‌افزاید در ماه‌های گذشته نزاع و قتل‌های دیگری نیز به دلیل شک در روابط بین دانشجویان در کشور رخ داده است.

در روز چهارم مردادماه سال جاری مرد جوانی در کرج به دلیل شک به همسرش، او، مادر همسر و مردی دیگر را کشت.

همچنین روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه سال جاری دختری دانشجو به نام مهسا پس از رد درخواست رابطه دوستی با همکلاسی‌اش به نام کوشا مورد حمله وی قرار گرفت و با ۳۶ ضربه چاقو روی پل مدیریت تهران از پای درآمد.

کوشا پسر ۲۴ ساله در روز سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه در ملاء عام به ‌دار آویخته شد.

در ماه‌ها و سال‌های اخیر رویدادهایی از این دست در ایران افزایش یافته است. بر پایه آمارهای منتشر شده در چهار ماه نخست امسال ۷۶۵ قتل در کشور رخ داده که نسبت به زمان مشابه در سال پیش که ۷۳۳ مورد بوده رشد داشته است.

۲۵ خردادماه گذشته سرهنگ هادی مصطفایی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در گفت‌وگو با روزنامه ابتکار گفته بود در سال گذشته ۲۲درصد از مقتول‌ها زن بودند که ۶۲ درصد از آن‌ها توسط بستگان خود به قتل رسیده‌اند.

بنا بر آمار نیروی انتظامی ایران در مردادماه گذشته اعلام کرد ‌رقم نرخ قتل در استان‌ها متفاوت و در نوسان است و بیشترین آمار وقوع قتل به استان فارس با رقم ۲۳۳ فقره قتل در سال ۸۹ اختصاص دارد که نرخ قتل این استان پنج نفر در هر صد هزار نفر است.

همچنین استان خوزستان با ۱۸۶ فقره قتل و نرخ قتل چهار در هر صدهزار نفر، استان تهران با ۱۷۵ فقره قتل با نرخ قتل سه در هر صدهزار نفر، تهران بزرگ با ۱۶۶ فقره قتل و نرخ قتل دو در هر صدهزار نفر، استان سیستان و بلوچستان با ۱۳۹فقره قتل و نرخ قتل شش در هر صدهزار نفر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

Share