Share

مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد که ظهر سه‌شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۲.۱۳ دقیقه به وقت محلی زلزله‌ای به قدرت ۶.۲ ریشتر کرمان را لرزاند. این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در ۳۰ کیلومتری هجدک، ۴۲ کیلومتری چترود و ۵۰ کیلومتری کاظم‌آباد در استان کرمان به ثبت رسیده است.

سه‌شنبه ۲۱ آذر، هجدک در استان کرمان: گروهی از اهالی هجدک کرمان بعد از وقوع زلزله به خیابان‌ها آمدند

صبج جمعه ۱۰ آذر زلزله‌ای با قدرت ۶.۱ ریشتر بخش‌هایی از استان کرمان را لرزانده بود. این زمین‌لرزه هم مانند زمین‌لرزنده ۲۱ آذر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاد و به همین جهت خسارات چندانی به بار نیاورد.

مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که در پی این حادثه بلافاصله تیم‌های ارزیاب و پیشرو از سوی استانداری به مناطق زلزله زده اعزام شده و بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده است.

این مقام مسئول با اشاره به زمین لرزه‌ای که چند روز پیش هم منطقه را تحت تأثیر قرار داده بود، گفته است:

«با توجه به این زلزله بسیاری از تیم‌های امدادی در منطقه در آماده‌باش بودند و با این وجود مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی خدماتی و انتظامی را به حالت آماده باشد درآورده است.»

تاکنون خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.

ایران یکی از زلزله‌خیزترین کشورهای جهان است. ۱۴ سال پیش زلزله‌ای با قدرت ۶.۶ ریشتر در کرمان اتفاق افتاد. در آن زمان ۳۱ هزار نفر کشته شدند و ارگ بم هم ویران شد.

بیشتر بخوانید:

زلزله سراسر استان کرمان را لرزاند

Share