Share

محسن افتخاری، سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران اعلام کرد که تمام متهمان پرونده شرکت تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج با سپردن وثیقه از زندان آزاد شدند.

یکی از تجمعات اعتراضی مردم در مقابل مؤسسه اعتباری ثامن‌الحجج

یکی از تجمعات اعتراضی مردم در مقابل مؤسسه اعتباری ثامن‌الحجج

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن افتخاری روز چهارشنبه ۲۲ آذر ضمن اعلام این خبر افزود زمان محاکمه هنوز مشخص نشده و دادگاه همچنان مشغول انجام تشریفات دادرسی و ابلاغ است.

به‌گفته او این پرونده حدود ۳۵۰ شاکی دارد که عده‌ای از سپرده‌گذاران با پس گرفتن سپرده‌های خود بعید است شکایت کنند.

مؤسسه اعتباری ثامن‌الحجج تخلفات زیادی مرتکب شده است. این مؤسسه که به قول غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران حجم مالی پرونده‌اش حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است سپرده‌های مردم را پس نداده و سرانجام منحل شده است.

با این حال مسئولان قضائی ایران می‌گویند تا کنون بخش زیادی از سپرده‌های مردم در مؤسسه ثامن‌الحجج با تعیین بانک عامل، پرداخت شده و بخشی نیز باقی مانده است.

احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس و رئیس گروه «دیده‌بان عدالت و شفافیت»، هشتم آذرماه جاری گفته بود که این مؤسسه امکانات مالی گسترده‌ای را در اختیار صاحبان قدرت قرار داده است.

در یک سال اخیر اعتراضات گسترده‌ای علیه مؤسسات اعتباری مختلف در ایران صورت گرفته است. نام مؤسساتی چون البرز ایرانیان، فرشته، ثامن‌الحجج، افضل طوس، نور، میزان، حافظ، آرمان، کاسپین و مؤسسات کوچکتر، با تحصن، بست‌نشینی و اعتراضات خیابانی سپرده‌گذاران گره خورده است.

بیشتر بخوانید:

فریاد دادخواهی سپرده‌گذاران مؤسسات مالی ورشکسته

Share