Share

اهالی استان کرمان به دلیل زلزله‌های مکرر وحشت‌زده‌اند. آن‌ها ار ترس زمین‌لرزه به خیابان پناه آورده‌اند. نماینده سیرجان از مسئولان خواسته چاره‌ای بیندیشند. شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان می‌گوید شامگاه گذشته بعد از وقوع زلزله بیش از یک میلیون نفر از اهالی استان کرمان شب را در خیابان‌ها به صبح رساندند.

شامگاه ۲۲ آذر، خیابانی در کرمان. دقایقی بعد از زلزله (عکس: توییتر)

ساعت ۱ و ۱۱ دقیقه چهارشنبه ۲۲ آذر زمین‌لرزه دیگری به قدرت ۶.۱ ریشتر استان کرمان را لرزاند. زمین‌لرزه بامداد امروز در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاد و مرکز آن در هجدک کرمان بود.

محمد صابری رئیس اورژانس استان کرمان به رسانه‌های داخلی گفته است که در این زمین‌لرزه ۵۸ نفر به دلیل آسیب‌های غیر‌مستقیم ناشی از ترس و فرار مجروح شده‌اند.

شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان چهارشنبه ۲۲ آذر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفته است:

«شب گذشته یک میلیون نفر از مردم در خیابان‌ها به دلیل ترس شب را به صبح رساندند و متاسفانه علیرغم قطعی آنتن‌دهی تلفن‌های همراه، وزیر ارتباطات اعتنایی به این وضعیت نکرده است.از دیشب تا الان ۲۰ بار استان کرمان لرزیده است و به دلیل آن مردم در سرمای زیر صفر تا صبح در خیابان‌ها به سر بردند، زلزله‌های متعددی که بعضاْ بالای شش ریشتر هم بوده است.»

ظهر سه‌شنبه ۲۱ آذر هم زلزله‌ای به قدرت ۶.۲ ریشتر کرمان را لرزاند. این دومین بار در فاصله فقط چند ساعت است که زمین‌لرزه زندگی مردم استان کرمان و به ویژه اهالی هجدک را مختل  و آن‌ها را وحشت‌زده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

زلزله یک بار دیگر هجدک کرمان را لرزاند

Share