Share

ویدئویی از ضرب‌و‌شتم یک دستفروش تهرانی به دست مأموران شهرداری منتشر شده است. اتفاقی که در سال اخیر چندین‌بار در شهرهای مختلف رخ داد. شورای شهر تهران وعده پیگیری داده و از معرفی خاطیان به دادگاه خبر داده است. قوه قضائیه نیز احضار آنها به دادسرا را تأیید کرده.

صحنه‌ای از ویدئوی منتشرشده

افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران جمعه ۲۴ آذر گفت که دو معربان خاطی شناسایی شده‌اند، برای آنها پرونده‌ای در کمیته انضباطی تشکیل شده و به زودی به دادگاه معرفی خواهند شد.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز گزارش داد که به دستور محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران این دو مأمور به دادسرای ناحیه ۳۷ تهران احضار شده اند.

معاون نظارت شورای شهر تهران وعده داده است که روند برخوردهای نامناسب نیروهای معربان شهرداری با دستفروشان متوقف خواهد شد و از برگزاری نشستی با هدف بررسی این موضوع همراه با مسئولان ذی‌ربط در شهرداری تهران خبر داد.

شهرداری تهران پیش از این وعده داده بود که ۳۵ هزار دستفروش را در این شهر ساماندهی کند.

در تهران حضور دستفروشان نسبت به دیگر شهرهای ایران محسوس‌تر است و شمارشان روز افزون. درگیری ماموران شهرداری با دستفروشان نیز در تهران بسیاری موارد خبرساز است. برای مثال، تیرماه سال جاری تلاش ماموران شهرداری برای جمع کردن بساط دستفروشان خیابان افسریه به درگیری و در نهایت شلیک تیرهوایی توسط پلیس انجامید. مردادماه نیز مردم در دفاع از یک دستفروش با مأموران شهرداری تهران درگیر شدند.

به گفته حبیب‌زاده، معبربان‌ها عموماً کارکنان پیمانکاران شهرداری هستند و مستقیماً از سوی این نهاد استخدام نمی‌شوند. او خواستار «آیین‌نامه و ضوابط مشخص» برای نظارت بر نیروگیری پیمانکاران شهرداری شد.

با این حال، در ویدئوی منتشر شده تصویر یک مأمور نیروی انتظامی در لباس فرم نیز دیده می‌شود.

  • ویدئوی منتشرشده

در همین زمینه

Share