Share

به‌گفته مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران میزان مصرف بنزین در تهران و شهر ری در ١٢ ساعت گذشته، پس از زلزله ۱۱.۵ میلیون لیتر بوده است. میزان مصرف بنزین در شهرهای اطراف استان تهران نیز در همین مدت به ۳,۵ میلیون لیتر رسید.

شلوغی جایگاه‌های سوخت پس از زلزله تهران

شلوغی جایگاه‌های سوخت پس از زلزله تهران

این در حالی است که میانگین مصرف بنزین استان تهران در روزهای معمولی در ۲۴ ساعت حدود ۱۵ میلیون لیتر است. بدین ترتیب در ١٢ ساعت گذشته مصرف بنزین تهرانی‌ها حدود یک روز کامل بوده است.

پس از زلزله شب گذشته ترافیک شدید در جایگاه‌های سوخت تهران حاکم بود و سوخت‌رسانی با وقفه روبه‌رو شد اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته است که با آرام‌تر شدن شرایط، سوخت‌رسانی نیز به روند عادی بازگشت.

با این حال ازدحام مردم در جایگاه‌های سوخت بعضی نقاط تهران همچنان دیده می‌شود.

زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته است میزان توزیع بنزین بین جایگاه‌های سوخت استان تهران از لحظه وقوع زلزله تا ۶ صبح امروز، پنج‌شنبه ۳۰ آذر بیش از ۱۰ میلیون لیتر بوده است. این رقم بیش از دو برابر روزهای عادی است.

میزان توزیع سوخت میان جایگاه‌ها از طریق اعزام نفت‌کش افزایش یافته است تا کمبودی درجایگاه‌ها ایجاد نشود.

شب گذشته، چهارشنبه ۲۹ آذر زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر تهران را لرزاند. این زلزله که مرکز آن در مشکین‌‌دشت در استان البرز بود، علاوه بر تهران و البرز در استان‌های قم، مرکزی و گیلان نیز احساس شد. در این زلزله در محموع ۹۷ نفر مصدوم شدند و یک نفر هم جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

تهران لرزید – یک کشته و ۹۷ مصدوم

Share