Share

فمینیست‌های اوکراینی با سفر به پاریس در برابر خانه استرواس کان، رئیس پیشین صندوق بین‌المللی پول به نشانه اعتراض سینه‌‌های خود را لخت کردند.

 

به گزارش یورونیوز، این فمینیست‌ها دوشنبه ۳۱ اکتبر ۲۰۱۱ (نهم آبان ۱۳۹۰) در دفاع از حقوق زنان، در برابر خانه استرواس کان نقش خدمت‌کاران را بازی کردند.

استراوس کان متهم شده بود که فیساتو دیالو، خدمتکار هتل سوفیتل در منطقه منهتن آمریکا را مورد «تجاوز جنسی» قرار داده اما دادگاه در نهایت وی را تبرئه کرد.

دیالو در شکایت‌اش استراوس کان را متهم کرده بود که با "زور" به او تجاوز کرده است. اما استرواس کان "زور و اجبار" را در این رابطه جنسی رد کرد و گفت این رابطه جنسی با رضایت بوده است.

وی تا پیش از تبرئه‌شدن، در بازداشت خانگی بود.

استراوس کان چندی پیش متهم شده بود که فیساتو دیالو، خدمتکار هتل سوفیتل در منطقه منهتن آمریکا را مورد «تجاوز جنسی» قرار داده اما دادگاه در نهایت وی را تبرئه کرد

دادگاه به این دلیل استراوس کان را از اتهام تجاوز جنسی تبرئه کرد که "معتبر بودن" گفته‌های خانم دیالو به دلیل "تناقض‌گویی‌هایش" به چالش کشیده شده بود.

پس از تبرئه رئیس پیشین صندوق بین‌المللی پول، کنت تامپسون، وکیل خانم دیالو، با انتقاد از رأی دادگاه گفت دستگاه قضایی یک "زن بی‌گناه" را به حال خود رها کرده است.

پس از تبرئه استراوس کان، همچنین ده‌ها نفر از هواداران خانم دیالو با حضور در برابر دادگاه، "خشم" خود را از این تصمیم اعلام کردند.

استراوس کان مدتی بعد در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه TF۱ فرانسه گفت: "رابطه جنسی با نفیساتو دیالو برای من یک شکست اخلاقی بود و به آن افتخار نمی‌کنم."

استرواس کان این رابطه جنسی را فراتر از یک "رابطه نادرست" نامید و گفت این اقدامش یک اشتباه و شکست در برابر همسر، فرزندان، دوستان و فرانسوی‌هایی بود که به او برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری در این کشور امید داشتند.

تا پیش از بازداشت استراوس کان، از وی به‌عنوان رئیس‌جمهور احتمالی آینده فرانسه یاد می‌شد.

فمینیست‌های اوکراینی پس از فرانسه قرار است به ایتالیا بروند تا اعتراض خود را به "سیلویو برلوسکونی"، نخست‌وزیر این کشور نشان دهند.

رسوایی‌های جنسی برلوسکونی تاکنون اعتراض‌های زیادی در این کشور به دنبال داشته است. وی متهم شده که با دختران جوان زیادی خارج از چارچوب ازدواج رابطه جنسی دارد.

چند ماه پیش معترضان با شعار "ایتالیا روسپی‌‌خانه نیست" خواهان کناره‌گیری برلوسکونی شدند.

 

Share