Share

یاران محمود احمدی‌نژاد اعلام کرده‌اند که قصد دارند در اعتراض به «اقدامات غیرقانونی و زورگویانه» قوه قضائیه بار دیگر در حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری بست بنشینند.

احمدی‌نژاد در حلقه یارانش: بقایی، جوانفکر و خراسانی

حمید بقایی، معاون احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری او در کانال تلگرام‌اش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که قصد دارد مجدداً همراه با علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی در اعتراض به «رفتار ظالمانه شخص صادق لاریجانی» به حرم شاه‌عبدالعظیم بست بنشیند:

»نظر به اقدامات غیرقانونی و زورگویانه، تهدید و دشمنی آشکار، بی توجهی به قوانین و مقررات در صدور رای ناعادلانه و نامشروع و غیر مستند دادگاه فرمایشی غیرعلنی ۱۰۵۷ کارکنان دولت به میزان ۶۳ سال، برخوردهای تند امنیتی با فعالین رسانه‌ای و هواداران، تلاش برای زندانی نمودن اینجانبان به هر نحو ممکن و عدم پذیرش حکمیت بزرگان توسط دستگاه قضائی، ناچاریم با تاسی از علما و بزرگان و مظلومین تاریخ، در برابر رفتار ظالمانه‌ای که از جانب شخص آقای صادق لاریجانی در مورد ما صورت می‌گیرد، با التجاء به اهل بیت (ع) و بست نشینی مجدد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ضمن پذیرش خطرات جانی) درخواست احقاق حق نموده و فریاد مظلومیت مان را به گوش همگان برسانیم.»

پیش از این، اشخاص یاد شده ۲۴ آبان در اعتراض به رفتار قوه قضائیه در حرم عبدالعظیم تحصن کرده بودند اما پس از حمله «لباس شخصی‌ها بعد از چهار روز به تحصن خود پایان دادند. قوه قضاییه می‌گوید پرونده های قضایی این سه تن با اتهاماتی از جمله مالی در دست بررسی است.

محمود احمدی‌نژاد روز گذشته خواهان محدود شدن اختیارات رئیس قوه قضائیه شده بود. محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران پیشنهاد داده بود که شخصی برای پادرمیانی بین احمدی‌نژاد و قوه قضائیه تعیین شود. رئیس سابق جمهوری اسلامی هم از این پیشنهاد استقبال کرده بود.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد احمدی‌نژاد برای اصلاح قوه قضائیه: کاهش اختیارات صادق لاریجانی

 

 

 

Share