Share

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که در پی وقوع زلزله شامگاه سه‌شنبه، هشت میلیون لیتر بنزین از ساعت ۱۲ نیمه شب تا ۶ بامداد روز چهارشنبه در استان تهران توزیع شده که دو میلیون لیتر نسبت به روزهای عادی بیشتر است.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن اعلام این خبر افزود شهرستان‌های شهریار، ملارد، اسلام‌شهر، قدس، اندیشه، رباط کریم و بهارستان بیشترین میزان مصرف بنزین را داشتند.

در استان البرز نیز دو میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین توزیع شد که نسبت به روزهای عادی یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بیشتر عرضه شده است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۲ ریشتر ساعت ۵۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بامداد روز چهارشنبه ۶ دی در نزدیکی ملارد رخ داد. این زمین‌لرزه در استان‌های البرز و تهران احساس شد و دست‌کم ۷۵ نفر مجروح و یک نفر کشته برجای گذاشت.

در زمین‌لرزه هفته گذشته نیز که استان‌های تهران و البرز را لرزاند مصرف بنزین در تهران و شهر ری در ١٢ ساعت پس از زلزله ۱۱.۵ میلیون لیتر بود. میزان مصرف بنزین در شهرهای اطراف استان تهران نیز در همین مدت به ۳,۵ میلیون لیتر رسید. بدین ترتیب در ١٢ ساعت مصرف بنزین تهرانی‌ها حدود یک روز کامل بود.

چهارشنبه ۲۹ آذر زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر تهران را لرزاند. این زلزله که مرکز آن در مشکین‌‌دشت در استان البرز بود، علاوه بر تهران و البرز در استان‌های قم، مرکزی و گیلان نیز احساس شد. در این زلزله در محموع ۹۷ نفر مصدوم شدند و یک نفر هم جان خود را از دست داد.

دراین مدت، وقوع چندین پس لرزه استان‌های تهران و البرز را لرزانده است.

بیشتر بخوانید:

زلزله‌ای خفیف تهران و کرج را لرزاند

افزایش شدید مصرف بنزین در تهران پس از زلزله

Share