Share

ائتلاف جهانی به‌رهبری آمریکا اعلام کرد که در عراق و سوریه کمتر از یک هزار جنگجوی گروه «دولت اسلامی» (داعش) باقی نمانده و این سه برابر کمتر از تخمینی است که سه هفته پیش زده شد.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

به‌گزارش رویترز، ائتلاف جهانی در بیانیه‌ای که چهارشنبه ۲۷ دسامبر / ۶ دی منتشر کرد گفت: «با تعهد ائتلاف و شایستگی نمایش داده‌شده توسط شرکای ما در عراق و سوریه، تخمین می‌زنیم که کمتر از یک هزار تروریست داعش در مناطق عملیات مشترک باقی مانده‌اند و بیشتر آن‌ها در مناطق بیابانی شرق سوریه و غرب عراق شکار شده‌اند.»

دولت‌های عراق و سوریه هر دو پیروزی خود در جنگ با داعش را اعلام کرده‌اند. داعش در سال ۲۰۱۴ با حمله به این دو کشور حکومت خلیفه‌ای خود را برپا کرد.

روسیه نیز که حکومت بشار اسد را نجات داد تأیید کرده که جنگ با داعش پایان یافته است و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور نیز امروز (چهارشنبه) گفته است که در حال حاضر نابودی «جبهه النصره» هدف اصلی روسیه است.

ائتلاف جهانی به‌رهبری آمریکا ۵ دسامبر / ۱۴ آذر اعلام کرده بود که کمتر از سه هزار جنگجوی داعش باقی مانده است. عراق ۹ دسامبر / ۱۸ آذر «پیروزی نهایی» بر داعش را اعلام کرد.

ائتلاف جهانی افزوده است: «ما با شرکای‌مان تا نابودی آخرین تروریست‌های داعش و شبکه‌های‌شان تلاش خواهیم کرد و مانع از فرار آن‌ها به کشورهای همسایه خواهیم شد.»

بیشتر بخوایند:

چهار فرضیه درمورد تداوم داعش، پس از سقوط خلافت اسلامی

Share