Share

یک روز پس از اعتراضات در مشهد و چند شهر استان خراسان رضوی، کرمانشاه، اصفهان، رشت، خرم‌آباد، اهواز، همدان، قم، زاهدان و چند شهر دیگر نیز شاهد اعتراضات مشابهی شد.

تظاهرات اعتراضی علیه گرانی در کرمانشاه

تظاهرات اعتراضی علیه گرانی در کرمانشاه

در شبکه‌های اجتماعی عکس‌ها و فیلم‌هایی از اعتراضات روز جمعه ۸ دی کرمانشاه منتشر شده که گفته می‌شود در حمایت از اعتراضات روز گذشته در استان خراسان رضوی صورت گرفته است.

گستردگی تظاهرات قابل توجه است و گزارش‌ها و فیلم‌هایی از تظاهرات اعتراضی در اصفهان، رشت، همدان، اهواز، خرم‌آباد، بیرجند، ساری، قایم‌شهر، قم، زاهدان و قوچان نیز منتشر شده است.

اعتراضات همدان:

تظاهرات کرمانشاه در میدان آزادی این شهر برگزار شد و معترضان علیه گرانی و عدم رسیدگی به زلزله‌زدگان شعار می‌دادند. مأموران امنیتی به تظاهرکنندگان با گاز اشک‌آور و باتوم حمله کردند و تجمع معترضان به خشونت کشیده شد.

تظاهرکنندگان کرمانشاه همچنین فریاد می‌زدند: «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، « نترسید نترسید ما همه با هم هستیم»، «آقا خدایی می‌کنه ملت گدایی می‌کنه»، «سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن» و…

همین شعارها در تجمعات شهرهای دیگر نیز سر داده شد. در اعتراضات روز جمعه در شهر قم گروهی از مردم شعار می‌دادند: «مرگ بر حزب‌الله» و «سیدعلی حیا کن، حکومت رو رها کن». در همدان معترضان در کنار آرامگاه بوعلی سینا دست به تظاهرات زدند. آن‌ها فریاد می‌زدند: «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «مرگ بر دیکتاتور». در اعتراضات روز جمعه اهواز هم معترضان می‌گفتند: «شعار هر ایرانی، مرگ بر گرانی». در رشت هوا که تاریک شد معترضان شعار «آخوندها حیا کنید، مملکت را رها کنید» را سر دادند. در قزوین تظاهرکنندگان فریاد می‌زدند: «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه».

روز جمعه در شهر تبریز، میدان ساعت و خیابان‌های اطراف آن به شدت امنیتی بود و افزون بر تجمع نیروهای امنیتی، حضور لباس‌شخصی‌ها نیز قابل توجه بود.

صبح پنج‌شنبه ۷ دی نیز صدها نفر از مردم مشهد در اعتراض به گرانی مقابل شهرداری مشهد گرد آمدند. این تجمع که تحت عنوان «نه به گرانی» برگزار شده بود، با دخالت مأموران انتظامی به خشونت کشیده شد و ۵۲  نفر به دلیل «ساختارشکنی» و سر دادن «شعارهای تند» و سوءاستفاده از «احساسات مردم» بازداشت شدند. تجمع «نه به گرانی» در شهرهای کاشمر و نیشابور هم برگزار شد.

بیرجند:

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران نیز هشدار داد که مخالفان دولت مسائل اقتصادی را بهانه کرده‌اند و پشت پرده مسائل دیگری مطرح است. او گفت: «وقتی حرکت سیاسی در خیابان شروع می‌شود، دیگران بر آن سوار می‌شوند و کسانی که آن حرکت را شروع کردند، پایان دهنده آن نیستند.»

اعتراضات اصفهان:

بیشتر بخوانید:

هشدار استانداری تهران درباره برگزاری تجمع «نه به گرانی» در پایتخت

۵۲ نفر در تجمع «نه به گرانی» در مشهد بازداشت شدند

در ایران شعار معترضان خیابانی رادیکال‌تر می‌شود

Share