Share

دست‌کم ۲۰ نفر غیرنظامی بامداد پنج‌شنبه ۴ ژانویه / ۱۴ دی در بمباران یک منطقه مسکونی در غوطه شرقی کشته شدند. گمان می‌رود که این حمله توسط هواپیماهای روسیه انجام شده باشد.

جنگ سوریه ـ عکس از آرشیو

جنگ سوریه ـ عکس از آرشیو

رویترز به‌نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ضمن اعلام این خبر نوشته است که چهار بمب دو ساختمان مسکونی را در مسرابا تخریب و بیش از ۴۰ نفر را زخمی کرد. دست‌کم ۱۰ نفر در حملات هوایی به اطراف منطقه‌ای که آخرین شورشیان در حومه دمشق در اختیار دارند، کشته شدند.
بر اساس این گزارش، در بمباران مسرابا ۱۱ زن و یک کودک کشته شدند.

ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند نشان می‌دهند که امدادگران به زنان و کودکانی که از آوار جان به‌در برده‌اند، کمک می‌کنند. رویترز نتوانسته است درستی این فیلم‌ها را تأیید کند.

ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی روسیه به عملیات خود در غوطه شرقی، منطقه تحت محاصره نیروهای رژیم سوریه، افزوده است. روز چهارشنبه ۳ ژانویه / ۱۳ دی این نیروها عملیاتی را برای شکستن محاصره یکی از پایگاه‌های خود در حرستا توسط شورشیان، آغاز کردند.

منطقه غوطه شرقی که حدود ۴۰۰ هزار غیرنظامی در آن زندگی می‌کنند از سال ۲۰۱۳ توسط نیروهای دولتی سوریه تحت محاصره است. سازمان ملل می‌گوید این منطقه در آستانه «فاجعه کامل» است و مسدود کردن ارسال کمک‌های انسانی به این منطقه را محکوم می‌کند.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ تخلیه غیرنظامیانی از غوطه شرقی که به ‌شدت بیمار بودند انجام شد.

بیشتر بخوانید:

انتقال بیماران از غوطه شرقی ادامه دارد

Share