Share

ایالات متحده آمریکا پنج شرکت ایرانی را که در زمینه تولید سوخت جامد با برنامه موشکی ایران همکاری می‌کنند در فهرست تحریم‌های اقتصادی قرار داد.

نمایش موشک‌های سپاه در میدان بهارستان تهران

پنجشنبه ۴ ژانویه وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کزد که مرکز تحقیقات شهید اسلامی، صنایع شهید خرازی، صنایع شهید مقدم، صنایع شهید صنیع‌خانی و صنایع شهید شوشتری که همگی از زیر مجموعه‌های گروه صنعتی شهید باکری‌اند در فهرست تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده قرار گرفته‌اند.

این شرکت‌ها به دلیل فعالیت در زمینه تولید سوخت جامد، برای موشک‌های بالستیک تحریم شده‌اند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است:

 «رژیم ایران توسعه برنامه موشکی خود را بر رفاه زندگی مردم ترجیح می‌دهد و این در حالی است که مردم ایران در رنج و عذاب به سر می‌برند و دولت و سپاه پاسداران سرگرم تأمین منابع مالی گروه‌های نظامی خارجی هستند.»

بر اساس این تحریم‌ها کلیه املاک و دارایی‌های افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با این شرکت‌ها مسدود خواهد شد و هیچ شهروند و نهاد آمریکایی حق معامله و تبادلات مالی با این شرکت‌ها را نخواهد داشت. مؤسسات مالی و افرادی که آگاهانه با شرکت‌های تحت تحریم معامله کنند، به فهرست تحریم‌های آمریکا اضافه می‌شوند.

دولت آمریکا اعلام کرده که در نظر دارد صدا و سیمای جمهوری اسلامی و اشخاصی را که در سرکوب معترضان نقش داشته‌اند و به سانسور اینترنت در ایران کمک می‌کنند شناسایی کند و آن‌ها را در فهرست تحریم‌های اقتصادی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

تصویب طرح مجلس نمایندگان آمریکا علیه برنامه موشکی ایران

 

Share