Share

زلزله شنبه‌شب کرمانشاه دست‌کم ۵۱ زخمی برجای گذاشت.

مصدومان زلزله شنبه‌شب در سرپل ذهاب

زلزله‌ای ۵.۱ ریشتری شنبه‌شب، ۱۶ دی‌ماه سرپل ذهاب را لرزاند. این زلزله در بیشتر شهرهای استان کرمانشاه احساس شد.

اگرچه نخستین گزارش‌ها از عدم تخریب و یا تلفات احتمالی خبر می‌داد، سازمان اورژانس ایران تا ۱۰ صبح یکشنبه از مجروحیت دست‌کم ۵۱ تن خبر داده است.

بنابر این گزارش، سه تن از مجروحان به بیمارستان کرمانشاه برای درمان اعزام شده‌اند، ۱۳ تن در سرپل‌ذهاب بستری هستند و دیگران سرپایی درمان شدند.

همزمان با این زلزله، دمای هوا در کرمانشاه رو به کاهش است. احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور شنبه به خبرگزاری دولتی «ایلنا» گفته بود که «طی چند روز آینده کاهش دما ۵ الی ۶ درجه‌ای را برای مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پیش‌بینی می‌کنیم.»

کاهش ۵ الی ۶ درجه دما در مناطق زلزله‌زده

زلزله مجدد و کاهش دمای هوا در حالی رخ داده که هنوز به گفته علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر اسکان موقت زلزله‌زدگان پایان نیافته و انبارهای امدادی برای شرایط اضطراری نیز به دلیل کمبود اعتبارات دولتی تجهیز نشده‌اند.

خبرگزاری میزان، نزدیک به قوه قضائیه نیز یکشنبه گزارش داده که هنوز برخی خانواده‌ها با وجود داشتن نوزادان خردسال موفق به گرفتن کانکس اسکان موقت نشده‌اند. بنابر گزارش این خبرگزاری، دمای هوا تا حد یخ‌زدن سرد است.

شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان زلزله‌ای با قدرت ۷.۳ ریشتر غرب ایران را لرزاند که مرکز آن در حوالی سرپل ذهاب بود. این زلزله بیش از ۶۰۰ قربانی گرفت. پس از آن این منطقه بارها شاهد پس‌لرزه بوده است.

برخی از ناظران زلزله‌های رخ‌داده در کرمانشاه و تهران و نارضایتی‌های مردمی نسبت به پاسخگویی نسبت به آنها را در کنار دیگر عوامل از جمله فقر و فساد در گسترده‌شدن اعتراضات سراسری ایران مؤثر می‌دانند.


در همین زمینه:

Share