Share

مقامات چینی گفته‌اند که نفتکش تحت مدیریت ایران که شنبه گذشته در ساحل چین دچار حادثه شد صبح سه‌شنبه ۹ ژانویه / ۱۹ دی همچنان در شعله‌های آتش می‌سوزد و قایق‌های نجات تلاش می‌کنند تا آتش را مهار کنند.

نفتکش ایرانی از روز شنبه ۹ ژانویه / ۱۹ دی می‌سوزد و ۳۱ خدمه آن همچنان مفقودند.

نفتکش ایرانی از روز شنبه ۹ ژانویه / ۱۹ دی می‌سوزد و ۳۱ خدمه آن همچنان مفقودند.

به گزارش رویترز، شرایط نامساعد هوا، وزش باد شدید، بارش باران و امواج شدید دریا مهار آتش ناشی از سوختن نفتکش ایرانی و جست‌وجو برای یافتن ۳۱ خدمه مفقود آن را با مانع مواجه کرده است.

این احتمال می‌رود که نفتکش ایرانی منفجر و غرق شود. در حال حاضر ۱۳ قایق نجات به این منطقه رفته‌اند. این عملیات در مساحتی نزدیک به ۳۶۰۰ مایل مربع دریایی (۱۲ هزار و ۳۵۰ کیلومتر مربع) انجام می‌شود. چین، کره جنوبی و آمریکا در عملیات نجات شرکت دارند.

نفتکش تحت مدیریت ایران به نام «سانچی» شنبه شب، ۶ ژانویه / ۱۶ دی، در حدود ۱۶۰ مایل دریایی ساحل چین در نزدیکی شانگهای و دهانه دلتای یانگ تسه با کشتی باری چینی سی‌اف کریستال تصادف کرد. ۲۱ خدمه کشتی باربری چینی نجات یافتند اما ۳۲ خدمه نفتکش ایرانی مفقود شدند که پیکر یکی از آن‌ها روز دوشنبه در نزدیکی نفتکش پیدا شد.

نفتکش «سانچی» با پرچم پاناما ۱۳۶ هزار تن میعانات ایران را به مقصد کره جنوبی حمل می‌کرد. این میزان میعانات معادل حدود یک میلیون بشکه به ارزش نزدیک به ۶۰ میلیون دلار است.

بیشتر بخوانید:

آمریکا به عملیات نجات ۳۲ مفقود نفتکش ایرانی پیوست

Share