Share

ارتش سوریه در بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های این کشور منتشر شده اسرائیل را متهم کرد که بامداد سه‌شنبه ۹ ژانویه / ۱۹ دی سه بار خاک سوریه را بمباران کرده است.

به‌گزارش رویترز، ارتش سوریه گفته است که هواپیماهای اسرائیلی در ساعت دو و ۴۰ دقیقه بامداد سه‌شنبه به وقت محلی، از آسمان لبنان موشک‌هایی به منطقه القطیفه واقع در نزدیکی دمشق شلیک کرده‌اند و پدافند دفاعی یکی از موشک‌ها را هدف قرار داده است.

به‌گفته ارتش سوریه، در ادامه، اسرائیل از بلندی‌های جولان موشک‌های زمین به زمین شلیک کرد اما پدافند هوایی سوریه این موشک‌ها را سرنگون کرد.

سومین حمله از خاک اسرائیل صورت گرفت و چهار راکت به خاک سوریه شلیک شد. دفاع هوایی سوریه یکی از هواپیماهای اسرائیل را هدف قرار داد و به دیگر هواپیماها آسیب وارد کرد.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل پاسخ به این بیانیه ارتش سوریه را رد کرد. اگر چه نیروی هوایی اسرائیل در ماه اوت اعلام کرد که صدها بار به سوریه حمله کرده است، سیاست عمومی اسرائیل تأیید یا رد چنین عملیاتی نیست.

اسرائیل اعلام کرده است که اجازه نمی‌دهد ایران از خاک سوریه برای ایجاد پایگاه‌های نظامی یا انتقال اسلحه به حزب‌الله لبنان استفاده کند. ایران و حزب‌الله لبنان متحدان رژیم سوریه در جنگ این کشور هستند.

ارتش سوریه در بیانیه خود هشدارهای قبلی را که این حملات پیامدهای جدی دارد و این‌که اسرائیل از حملات برای حمایت از شورش در سوریه استفاده می‌کند، تکرار کرده است.

بیشتر بخوانید:

رییس ستاد نیروهای مسلح ایران: حمله اسرائیل به سوریه را نمی‌پذیریم

Share