Share

ناصر مکارم شیرازی، یکی از مراجع تقلید شیعه در درس خارج از فقه خود با انتقاد از سخنان اخیر رئیس جمهوری اسلامی اسلامی درباره ضرورت رفع فیلتر از شبکه‌های اجتماعی، یک بار دیگر خواهان «اصلاح فضای مجازی» شد.

مکارم شیرازی: تا فضای مجازی اصلاح نشود، «کار» درست‌بشو نیست

به گزارش خبرگزاری مهر ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه چهارشنبه ۲۰ دی در درس خارج از فقه خود گفته است:

«من باز تکرار می‌کنم که فضای مجازی تا اصلاح نشود کار درست نخواهد شد. آیا عاقلانه است که هزاران شغل را در این فضایی که در دست ما نیست ببریم. باید رسانه سالمی درست کنیم و نباید با گذشت زمان آن را فراموش کنیم.»

 رئیس جمهور اسلامی اعلام کرده است که از آغاز اعتراضات مردمی تاکنون در اثر فیلترینگ شبکه های اجتماعی ۱۰۰ هزار نفر شغلشان را از دست داده‌اند. حسن روحانی دو روز پیش در انتقاد از تداوم فیلترینگ تلگرام گفته بود:

«باید همه جا را ببندیم؟ ممکن است به خاطر شرایط امنیتی کشور یک شبکه‌ای دو روز بسته باشد. حالا می‌خواهید سوءاستفاده کنید؟ بگویید شب خوب خوابیدیم؟ تو راحت خوابیدی،۴۰ میلیون گرفتار بودند. تو شغل‌ات بهتر شده است.»

در این میان از شبکه اینستاگرام رفع فیلتر شده. عبدالصمد خرم‌آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی که از رفع فیلتر اینستاگرام ناخشنود است، چهارشنبه ۲۰ دی گفته است:

«لازمه تحقق شبکه ملی اطلاعات دل کندن از شبکه‌های اجتماعی غیر قابل کنترل بیگانه و رونق گرفتن شبکه های اجتماعی بومی است.»

این مقام قضائی ادعا کرده که شبکه اینستاگرام یک شبکه غیر قابل کنترل با «محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محتوای غیر اخلاقی» است.

بیشتر بخوانید:

معاون دادستان کل کشور: رفع فیلتر اینستاگرام بر خلاف موازین قضایی است

Share