Share

از زندان اوین خبر می‌رسد یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری اخیر در تهران، دچار حمله قلبی شده است.

عکس از آرشیو

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به زمانه، این فرد را علی نوری معرفی کرد که در اعتراضات تهران بازداشت شده. او روز یکشنبه ۲۴ دی دچار حمله قلبی شده است.

بر اساس اعلام یک منبع نزدیک به این فرد در بازداشت، او پس از دستگیری به قرنطینه زندان اوین شده و ماموران پس از چند ساعت به او اعلام کرده‌اند که می‌خواهند او را به بند ۲۰۹ منتقل کنند اما او در نهایت به بند شش فعلی (۳۵۰ سابق زندان اوین) منتقل می‌شود.

علی نوری به دنبال حمله قلبی به بهداری زندان اوین منتقل شده است و در حال حاضر از سرنوشت او خبری در دست نیست.

به دنبال اعتراضات سراسری در ایران، منابع رسمی از بازداشت سه هزار و ۷۰۰ معترض در شهرهای مختلف کشور خبر دادند. گفته می‌شود شماری از این افراد آزاد شده‌اند اما نگرانی از وضعیت و سرنوشت آنان به خصوص در شهرستان‌ها، به بحثی جدی در میان افراد، نهادها و سازمان‎های فعال در زمینه حقوق تبدیل شده است؛ چه تا به حال خبر جان باختن سه نفر در بازداشتگاه‎ها تایید شده است:

سعید قنبری، جان‎باخته در قرنطینه زندان اوین تهران (به گفته مسئولان خودکشی کرده است)، وحید حیدری، جان‎باخته در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک (به گفته مسئولان خودکشی کرده است) و سارو قهرمانی، جان‌باخته در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج (مسئولان بی هیچ توضیحی به خانواده‎اش گفته‎اند برای تحویل گرفتن پیکرش مراجعه کنند).


  • در همین زمینه

جان‌باختگان در بازداشتگاه‌ها: سارو قهرمانی، قربانی تازه

Share