Share

علیا ماجده المهدی، دختر ۲۰ ساله مصری عکس لخت خود را بر روی فیسبوک، توئیتر و وبلاگ شخصی‌اش منتشر کرد.

 

به گزارش العربیه، این دختر مصری از اقدام خود به عنوان "جنبش آزادی‌خواهی آنلاین" نام برده است.

العربیه گزارش داده است: "هنگامی که وی روز یکشنبه گذشته به عنوان نخستین دختر عرب دست به چنین اقدامی زد و دیوارهای حیا در جوامع عرب را شکست، هزاران نفر از کاربران خشمگین و همچنین هواداران علیا نسبت به این جنجال واکنش نشان دادند."

العربیه: تعداد زنانی که با علیا اعلام همبستگی کرده‌اند بیشتر است. برخی از این زنان نیز اعلام کرده‌اند در شرایط مناسبی عکس‌های لخت خود را منتشر خواهند کرد

علیا در وبلاگ شخصی خود که آن را "مذکرات ثائره" (یادداشت‌های یک زن انقلابی) نامیده است، در زیر عکس خود نوشته است: "نخست درباره زنانی که در آغاز دهه ۷۰ میلادی در دانشکده هنرهای زیبا به عنوان مدل در برابر نقاشان مرد لخت می‌شدند قضاوت کنید و کتاب‌های هنری را پنهان کرده، مجسمه‌های برهنه را بشکنید، سپس در برابر آینه لخت شوید و بدن‌های خود را که با دید تحقیرآمیز به آن‌ها نگاه می‌کنید به آتش بکشید تا پیش از فرستادن اهانت‌هایی با مضمون تبعیض جنسی به من و نفی حق آزادی بیان من، برای همیشه از عقده‌های جنسی خود رها شوید."

در هر ثانیه سه نفر به بینندگان این وبلاگ افزوده می‌شود که بیشتر آن‌ها از کشورهای عربی هستند.

العربیه گزارش داده تعداد زنانی که با علیا اعلام همبستگی کرده‌اند بیشتر است. برخی از این زنان نیز اعلام کرده‌اند "در شرایط مناسبی عکس‌های لخت خود را منتشر خواهند کرد."

این دختر مصری پیشتر خود را عضو جنبش شش اوریل معرفی کرده بود. جنبش شش آوریل یکی از گروه‌هایی است که تظاهرات علیه حسنی مبارک، رئیس‌جمهور پیشین مصر را رهبری کرد.

اما این جنبش با انتشار بیانیه‌ای عضویت علیا را در جنبش شش آوریل رد کرد. پس از انتشار این بیانیه، علیا ماجده المهدی نیز اعلام کرده است عضو جنبش شش آوریل نیست.

 

 

Share