Share

وزارت ارشاد اسلامی برای سانسور به ادارات استان‌ها اختیارات ویژه داده. در سومین شب جشنواره موسیقی فجر ارشاد اسلامی اصفهان به نوازندگان ارکستر ملی اجازه ندادند در سالن کوثر روی صحنه بروند. وزیر ارشاد اسلامی می‌گوید ایرادی ندارد زنان نوازنده روی صحنه برنامه اجرا کنند. استان‌ها هم می‌بایست همه به یک رویه عمل کنند.

نخستین نشست رسانه‌ای عباس صالحی، وزیر ارشاد اسلامی

عباس صالحی، وزیر ارشاد اسلامی در نخستین نشست رسانه‌ایش در مهر سال جاری

عباس صالحی، وزیر ارشاد اسلامی که شامگاه گذشته مهمان ویژه ارکستر ملی ایران در مجموعه برنامه‌های سی و سومین جشنواره موسیقی فجر بود درباره منع حضور نوازندگان زن در اصفهان در جمع خبرنگاران گفته است:

«هیچ ایراد و اشکالی بر حضور نوازندگان خانم روی صحنه وجود ندارد و همه استان‌ها باید تابع این رویه باشند.»

در تابستان ۹۳ وزارت ارشاد اسلامی سیاست «تمرکززدایی» از امر سانسور را در پیش گرفت و به ادارات ارشاد اسلامی در استان‌ها در زمینه سانسور اختیارات ویژه داد. نخستین بار در خرداد همان سال بود که مسئولان ارشاد اسلامی اصفهان مانع از حضور نوازندگان زن گروه «اشتیاق» در کنسرت علیرضا قربانی در سالن کوثر شدند.

محمد قطبی، مدیر کل وقت فرهنگ و ارشاد اصفهان و رئیس کنونی دفتر تبلیغات اسلامی این شهر که یک شخص معمم است، گروه‌های موسیقی را با تیم ملی فوتبال مقایسه کرده بود. به گمان او، همانطور که در تیم ملی، بازیکنان جایگزین وجود دارد، گروه‌های موسیقی هم می‌بایست جایگزینی برای نوازندگان زن در نظر گرفته باشند.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیت صحنه برای زنان نوازنده در اصفهان

Share