Share

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر اساس آخرین آمارها گزارش داده که میانگین مصرف بنزین در ایران از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا ۲۶ دی‌ماه حدود ۷.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

بنا به این گزارش در ۱۰ ماه گذشته مصرف بنزین ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بوده است. سال گذشته در همین بازه زمانی ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شده است.

پیش از این، میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال جاری تا ۲۵ آذرماه، روزانه ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر گزارش شده بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش را نشان می‌داد.

دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ افزایش ۲۰درصدی نرخ حامل‌های انرژی را در نظر گرفته بود.

دولت می‌گوید افزایش مصرف بنزین در ایران در یک دهه اخیر و همچنین بالا رفتن تعداد خودروهای فرسوده کشور، افزایش نرخ سوخت را در دستور کار قرار داده است.

کلیات لایحه بودجه پیش از شروع اعتراضات سراسری مردم در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شده بود. اما در پی شروع اعتراضات سراسری مردم دولت و نمایندگان مجلس با عقب‌نشینی از مواضع خود و دادن وعده و وعید تلاش کردند مردم را آرام کنند.

در ارتباط با افزایش قیمت بنزین، بسیاری از نمایندگان مجلس اعلام کردند با افزایش قیمت بنزین مخالفند و سخنگوی دولت دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین را تکذیب کرد.

بیشتر بخوانید:

«شرایط اقتصادی برای افزایش قیمت بنزین مهیا نیست»

Share