Share

یک مرد مسیحی در اندونزی که به اتهام فروش مشروبات الکلی به ۳۶ ضربه شلاق محکوم شده بود، حکم‌اش در برابر دیدگان مردم به اجرا در آمد.

اجرای حکم ۳۶ ضربه شلاق علیه جونو سیمبولون، شهروند مسیحی در شهر «بندا آچه» ـ جمعه ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی

اجرای حکم ۳۶ ضربه شلاق علیه جونو سیمبولون، شهروند مسیحی در شهر «بندا آچه» ـ جمعه ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این حکم روز جمعه ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی در استان «آچه» اجرا شد و در میان جمعیت حاضر کودکان نیز دیده می‌شدند.

در استان «آچه» بیشترین مسلمان‌ها زندگی می‌کنند و در آن قوانین شریعت اسلامی حاکم است.

مردی که شلاق خورد جونو سیمبولون نام دارد. اجرای حکم او بر روی سکویی برگزار شد. سیمبولون پس از دریافت ۱۰ ضربه شلاق به پشت‌اش دچار درد شدیدی شد. مراسم برای مدت کوتاهی متوقف شد و پس از معاینه پزشک، ۲۶ ضربه دیگر به اجرا در آمد.

جونو سیمبولون در ماه اکتبر به اتهام فروش غیرقانونی مشروبات الکلی بازداشت شده بود.

این سومین مورد از شلاق خوردن یک مسیحی از سال ۲۰۰۱ است که در استان «آچه» اندونزی قوانین اسلامی حاکم شده است. «آچه» در نوک شمالی جزیرهه سوماترا قرار دارد. دولت مرکزی جاکارتا برای پایان دادن به چندین دهه شورش جدایی‌طلبی در این استان با خودمختاری آن موافقت کرده است.

«آچه» حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۹۸ درصد آن مسلمان هستند. در این استان غیرمسلمانانی که به اتهام نقض قوانین اسلامی دستگیر شوند می‌توانند بین شلاق یا پیگرد قانونی یکی را انتخاب کنند.

سال گذشته دو جوان حدود ۲۰ ساله در «آچه» نیز به جرم داشتن روابط همجنسگرایانه و نقض قوانین اسلامی به تحمل ضربات شلاق محکوم شده بودند.

بیشتر بخوانید:

در اندونزی ۸ مرد در یک مهمانی به اتهام همجنسگرایی بازداشت شدند

Share