Share

غلامعلی رشید،جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با رد ادعاهای مطرح شده در رابطه با دخالت اسرائیل در انفجار اخیرپادگان سپاه، گفت که ایران آمادگی آن را دارد که به پشتوانه قدرت موشکی‌اش اسرائیل را "درهم بکوبد."

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در رابطه با احتمال خرابکاری در انفجار اخیر پادگان سپاه، گفت که " موساد، سیا یا هر سرویس اطلاعاتی دیگر به‌هیچ‌وجه قدرت چنین کاری را ندارد؛ به‌ویژه که سردار حسن تهرانی‌مقدم بسیار انسان دقیقی بود و مسائل امنیتی را به‌شدت رعایت می‌کرد."

روز شنبه ۲۱ آبان در اثر انفجاریکی از پادگان‌های سپاه در بیدگنه در ۲۰ کیلومتری غرب تهران، ده‌ها تن از افراد نظامی کشته و زخمی شدند. بر اثر این انفجار دود سفید و غلیظی به آسمان برخواست و شدت حادثه به‌حدی بود که لرزش حاصل از آن نواحی مختلفی از جمله شهر کرج و حتی مناطقی از جنوب و جنوب غربی پایتخت ایران را نیز در برگرفت. حسن تهرانی مقدم، یکی از کشته‌شده‌های این حادثه انفجار است که سپاه او را "بنیانگذار برنامه موشکی سپاه" معرفی کرده است.

مجله آمریکایی تایم، به نقل از یک منبع امنیتی غربی از دست داشتن موساد، تشکیلات برون مرزی شبکه اطلاعاتی اسرائیل در این انفجار خبر داده بود.

 

یحیی صفوی:در صورت هرگونه اقدام نظامی و امنیتی علیه ایران، جغرافیای صحنه نبرد و مدیرت صحنه نبرد بر عهده جمهوری اسلامی ایران خواهد بود

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تهدیدات اخیر اسرائیل برای حمله به ایران را "فشار روانی" دانست و افزود: "ما همیشه آماده‌ایم و به پشتوانه قدرت موشکی که این شهید بزرگوار حسن تهرانی‌مقدم ایجاد کرده است، تمام مراکز اسرائیلی‌ها را در هم خواهیم کوبید."

در هفته‌های اخیر اخباری مبنی بر تهدید ایران به حمله نظامی از سوی آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای غربی منتشر شده است.

یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا نیز امروز، یکشنبه گفت: "در صورت هرگونه اقدام نظامی و امنیتی علیه ایران، جغرافیای صحنه نبرد و مدیرت صحنه نبرد بر عهده جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. "

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) وی که در جمع بسجیان و یگان‌های رزمی سپاه امام رضا سخن می‌گفت، هشدار داد که هرگونه تهدید نظامی علیه ایران با عملیات نظامی "غیر قابل تصور"، توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

پیش از این نیز سرتیپ مسعود جزایری، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پاسخ به خوشحالی برخی مقامات اسرائیلی از وقوع انفجار در پادگان سپاه، گفته بود: " در همین جا به اسرائیلی ها می‌گویم که از انفجاراتی نگران و گریان باشند که در بخش‌های مختلف اسرائیل به گوش خواهد رسید".

 

 

Share