Share

برپایه تازه‌ترین آمار منتشرشده تعداد رویدادهای وخیم در بازداشتگاه‌های مهاجرت استرالیا در طول سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

هم‌اکنون بیش از ۱۳۰۰ واقعه وخیم در بازداشتگاه‌های مهاجرت استرالیا ثبت شده است که نزدیک به چهار برابر افزایش چنین رویدادهایی نسبت ۱۲ ماه گذشته را نشان می‌دهد.

سخنگوی اداره مهاجرت استرالیا گفته است افزایش تعداد این رویدادها در بازداشتگاه‌های مهاجرت نشان‌دهنده افزایش ورود قایق‌های پناهجویان در دو سال گذشته به استرالیا است که فشارهایی را در بازداشتگاه‌ها به‌همراه آورده است.

گفته می‌شود بیش از ۱۰ هزار پناهجو از ماه ژوئن ۲۰۰۹ تاکنون توسط قایق به استرالیا رسیده‌اند.

کشور استرالیا سیاست بازداشت اجباری پناهجویان را دنبال می‌کند و هر پناهجویی که به استرالیا می‌رسد تا زمان رسیدگی به درخواست پناهندگی‌اش در بازداشتگاه‌های این کشور نگهداری می‌شود.

بیشترین تعداد پناهجویان بازداشت‌شده در استرالیا را پناهجویان افغانی با تعداد ۱۲۴۶و دومین گروه را ایرانی‌ها با تعداد ۱۰۹۵ پناهجو تشکیل می‌دهند

بسیاری از پناهجویان با گذراندن روزهای خود در این بازداشتگاه‌ها به بیماری‌های متعدد روانی دچار شده و حتی می‌میرند، آن‌ها همچنین مورد خشونت و حمله نیز قرار می‌گیرند.

از سال ۲۰۰۰ تاکنون دادگاه‌های حقوقی استرالیا دولت این کشور را به دلیل بدرفتاری با پناهندگان مجبور به پرداخت ۲۳ میلیون دلار به پناهندگان کرده است.

روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد گزارشی از دولت استرالیا را منتشر ساخته است که برپایه آن از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۴۰۴ ادعا مبنی بر درخواست پول از سوی پناهندگان، ۲۹۳ شکایت در مورد بازداشت غیر قانونی و ۱۱۱ درخواست برای توجه به افرادی که آسیب دیده و مجروح شده‌اند و درخواست‌های پناهندگی‌شان رد گردیده، ثبت شده است.

الیزابت اوشیا، وکیل امور اجتماعی در شهر ملبورن گفت: "بیشتر افرادی که ما پرونده‌های‌شان را علیه دولت نمایندگی می‌کنیم، به دلیل افسردگی و استرس صدمه دیده‌اند."

گزارش‌های آماری از ماه اکتبر سال جاری نشان می‌دهند که ۳۵۰۰ پناهجو شش ماه و یا بیشتر در بازداشت به‌سر برده‌اند و همچنین نزدیک به ۴۰ در صد پناهجویان یک سال را در بازداشت گذرانده‌اند.

برپایه این گزارش‌ها در پایان ماه اکتبر در تمام استرالیا بیش از ۴۰ هزار پناهجو تحت بازداشت بوده‌اند.

 

بیشترین تعداد از این پناهجویان را پناهجویان افغانی با تعداد ۱۲۴۶و دومین گروه را ایرانی‌ها با تعداد ۱۰۹۵ پناهجو تشکیل می‌دهند.
 

Share