Share

معلمان خرید خدمت در ایران بیش از ۴ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند. معاون وزیر آموزش و پرورش می‌گوید: بودجه دستمزد معلمان در خزانه گیر کرده است.

تجمع معلمان خرید خدمات یزد، ۲ بهمن ۱۳۹۶

علی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ایران دوشنبه ۹ بهمن به خبرگزاری مهر گفت پس از چند ماه پیگیری مسئولان دولتی می‌گویند «اعتبار حقوق معلمان تامین شده، اما در خزانه گیر کرده است».

برپایه اعلام مسئولان آموزش و پرورش ۱۰ هزار معلم خرید خدمات در ایران مشغول به کار هستند. این گروه از معلمان بر اساس طرح خرید خدمات از بخش خصوصی و به منظور تامین نیروی انسانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به کار گرفته شده‌اند.

معلمان خرید خدمتی طی ماه‌های گذشته بارها به وضعیت قراردادهای خود اعتراض کرده‌اند.

به گفته یکی از معلمان خرید خدمتی در استان سیستان و بلوچستان، چهار ماه است که حقوق این گروه از معلمان پرداخت نشده است.

او گفته است که با این وضعیت معلمان انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارند.

اعتراض معلمان خرید خدمت در چند ماه گذشته سبب شد تا بخشی از مطالبات معوق آنان پرداخت شود.

در پیوند با همین موضوع علی الهیار معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی گفت که مطالبات معوق معلمان تا شهریور امسال دو هفته قبل پرداخت شده است.

به گفته او حقوق‌های معوق از مهر امسال نیز «تا سه هفته آینده پرداخت خواهد شد».

در خبر دیگری در همین رابطه ۱۶ تن از کارکنان اداره آموزش و پرورش آغاجاری در استان خوزستان به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوق از سمت خود استعفاء کردند.

کارکنان آموزش و پرورش آغاجاری در یک نامه جمعی به مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کردند که به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوق مربوط به سه ماه اضافه‌کاری در سال گذشته و شش ماه اضافه کار در سالجاری به صورت دستجمعی استعفاء می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش ایران ۱۴ دی امسال با اعلام کمبود ۷۰ هزار معلم در سال تحصیلی آینده، افزایش خرید خدمت از بخش خصوصی را تنها راه این وزراتخانه برای غلبه بر کسری بودجه عنوان کرده بود.


در همین زمینه:

تجمع معلمان یزد مقابل استانداری در اعتراض به ۱۰ ماه حقوق عقب‌افتاده

Share