Share

سازمان امور مالیاتی بیش از دو میلیارد تومان از حساب جاری عمومی شرکت عمران پردیس و حساب مسکن مهر برداشت کرده است.

مسکن مهر ـ عکس از آرشیو

مسکن مهر ـ عکس از آرشیو

خبرگزاری تسنیم، دوشنبه ۹ بهمن، ضمن اعلام این خبر نوشته است که سازمان امور مالیاتی همچنین سری هم به سپرده‌های شرکت عمران پردیس متعلق به پیمانکاران مسکن مهر زده است.

مسکن مهر از دومین سال ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد با هدف ساخت سالانه یک میلیون مسکن با هدف کاهش قیمت مسکن و دوره انتظار خانه‌دار شدن برای کم‌درآمدها عملیاتی شد. بر اساس آمار رسمی دولت احمدی‌نژاد  ۴.۸ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر احداث شده اما دولت حسن روحانی از تحویل تنها ۱.۵ میلیون واحد به متقاضیان تا تابستان ۹۶ خبر داده است.

در این مدت گزارش‌های متعددی از فساد مالی در برخی از پروژه‌های مسکن مهر منتشر و به دستگیری بعضی از مدیران و اعضای تعاونی‌ها انجامید.

سعید غفوری، مدیرعامل شرکت عمران پردیس ۲۱ دی‌ماه سال جاری گفته بود که این شرکت به اداره مالیات بدهی ندارد اما سازمان امور مالیاتی از آن درخواست پرداخت حدود ۱۱ میلیارد تومان مالیات را کرده است که در پی آن حساب‌های بانکی این شرکت مسدود شده است.

غفوری این درخواست سازمان امور مالیاتی غیرقانونی دانسته و گفته بود واحدهای مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف هستند.

با این حال دو هفته بعد مدیرعامل شرکت عمران پردیس از برداشت ۶۰۰ میلیون تومان از حساب‌های خزانه این شرکت که مربوط به متقاضیان است، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

زلزله کرمانشاه و مسکن مهر: بهره‌برداری دولت از فاجعه

Share