Share

۹ تن از زندانیان سیاسی که به‌علت عدم تفکیک زندانیان سیاسی با زندانیان عادی از روز یکم آذرماه دست به اعتصاب غذا زده بودند، روز گذشته ششم آذر ماه به اعتصاب خود پایان دادند.

به گزارش زمانه، مسئولان زندان پس از اعتصاب این ۹ زندانی سیاسی، زندانیان عادی و سیاسی را از هم جدا کرده‌اند.

اسامی این ۹ زندانی، جمال عثمانی، خالد زمانی، رحمان چنگالی، هانی باوی، علی صالحی، عمر امامی، محمد مرادی، رستم ارکیا و والی درودی است.

محمد مرادی، والی درودی، علی صالحی و عمر امامی به اتهام عضویت در یکی از احزاب کرد و اقدام مسلحانه بیش از ۱۵ سال است بدون مرخصی در زندان به‌سر می‌برند.

والی درودی روز ۱۲ خردادماه سال ۱۳۷۵ توسط نیروهای دولتی در نزدیکی شهرستان کامیاران واقع در استان کرمانشاه دستگیر شد.

والی درودی: امیدم را به آزادی از دست نداده‌ام و تنها آرزویم شرکت در مراسم عروسی دخترم است

پیش‌تر این زندانی سیاسی به زمانه گفته بود: "امیدم را به آزادی از دست نداده‌ام و تنها آرزویم شرکت در مراسم عروسی دخترم است. وقتی بازداشت شدم دخترم چند سال بیشتر سن نداشت و هم اکنون عقد کرده است. چندین بار تقاضای مرخصی داده‌ام. اما پاسخی دریافت نکرده‌ام."

اعتصاب این زندانیان سیاسی در حالی است که پیش‌تر نیز شماری از زندانیان سیاسی کرد در اعتراض به نگهداری آنان در بین زندانیان عادی دست به اعتصاب زده بودند.

انور خضری، کامران شیخی و سیدابراهیم سیدی بیش از یک ماه در زندان رجایی‌شهر کرج دست به اعتصاب زده بودند.

همچنین والدین کمال شریفی، یکی دیگر از زندانیان سیاسی کرد، در گفت‌وگو با زمانه از اعتصاب بیش از ۴۰ روزه پسرشان در زندان میناب استان هرمزگان خبر داده بودند.

کمال شریفی، سال ۲۰۰۸ توسط نیروهای امنیتی در شهر سقز بازداشت و به اتهام "ارتکاب جرائم امنیتی" به ۳۰ سال زندان و تبعید محکوم شد.
 

Share