Share

٢٧ مرد و ٣٨ زن که بیشتر آنها زن و شوهر بودند، در یک مهمانی تولد در شهر مشهد بازداشت شدند. ضابطان قضایی گفته‌اند که در جریان دستگیری این افراد، «سه دبه ۲۰ لیتری مشروبات الکلی» از یکی از اتاق‌های این خانه مسکونی کشف کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مردی سال‌خورده که با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی با عنوان ترویج فرهنگ، مهمانی برگزار می‌کرد، در اقدام ضابطان قضایی دستگیر شد.

عکس تریینی است

بنا بر اعلام مقامات قضایی، شامگاه ششم بهمن‌ماه، اعضای یک ساختمان مسکونی در بولوار پیروزی مشهد با مرکز فوریت‌های پلیسی تماس گرفتند و گزارش از سر و صدای مهمانی یکی از همسایگانشان دادند. با اعلام این شکایت، تیمی از مأموران پلیس امنیت اخلاقی وارد عمل شدند و به محل موردنظر مراجعه کردند.

این گزارش اضافه می‌کند که متهم پرونده ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نبود اما تیم بررسی‌کننده طی هماهنگی تلفنی با مقام قضایی، دستور ورود به منزل را اخذ کرد و به محل وارد شد.

تیم بررسی‌کننده پرونده در خانه متهم، «ده‌ها زن و مرد در سنین مختلف» را در محل مشاهده کرده و با اعلام این گزارش به مقام قضایی، ٢٧ آقا و ٣٨ خانم دستگیر شدند.

دستگیرشدگان به مرکز فرماندهی پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی خراسان‌ رضوی منتقل شدند و پس از تشکیل پرونده، برای تحقیقات اولیه، به دادسرا منتقل شدند.

متهم اصلی پرونده که مردی ۶۰ است در مواجهه با بازپرس شعبه ٢٠۶ دادسرای ناحیه ٢ مشهد گفته که در حال برگزاری جشن تولد برای یک دوست، مأموران آنها را دستگیر کرده‌اند.

این مرد گفته که چند ماه پیش، یک گروه تلگرامی تحت عنوان شعر و ادبیات راه‌اندازی و دوستان را در آن عضو کرده و این اولین باری نبود که اعضای گروه دور هم جمع می‌شدند و مهمانی می‌گرفتند.

به گفته او آن شب قرار بود شب شعر برگزار شود اما یکی از دوستان از او خواست جشن تولدش را در ادامه این مهمانی بگیرد.

مردم ایران حتی در فضای خصوصی نیز حق ندارند از خطوط قرمز جمهوری اسلامی عبور کنند. نوشیدن مشروبات الکلی حتی در فضای خصوصی و دور هم جمع شدن و شادی کردن جوانانی که لزوماً با هم رابطه زناشویی ندارند از تابوهای جمهوری اسلامی است.

از این رو، بازداشت شهروندان در مهمانی‌ها سال‌هاست به رویه‌ای عادی در جمهوری اسلامی تبدیل شده است و گاه احکامی غیرقابل پیش‌بینی برای این افراد صادر می‌شود.

Share