Share

مقام‌های ترکیه دستور بازداشت ۱۷ نفر، از جمله سرپیل کمال‌بی، یکی از رهبران حزب دموکراتیک خلق‌ها که از حقوق کردها حمایت می‌کند، را صادر کردند.

بازداشت یکی از اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها ـ یکشنبه ۲۱ ژانویه / یکم بهمن

بازداشت یکی از اعضای حزب دموکراتیک خلق‌ها ـ یکشنبه ۲۱ ژانویه / یکم بهمن

به‌گزارش خبرگزاری آناتولی، این حکم روز جمعه ۹ فوریه / ۲۰ بهمن صادر شد و افراد تحت تعقیب متهم شده‌اند که حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال غرب سوریه در منطقه عفرین را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

ترکیه از روز شنبه ۲۰ ژانویه / ۳۰ دی حملات نظامی خود را به شمال سوریه علیه «یگان‌های مدافع خلق»، نیروی نظامی کردهای سوریه، آغاز کرده است. نام این عملیات «شاخه زیتون» است.

آنکارا شبه‌نظامیان کرد سوریه را «تروریست» و هم‌پیمان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌داند. این حزب در ترکیه ممنوع و دولت این کشور با آن در جنگ است.

«یگان‌های مدافع خلق» مورد حمایت آمریکا هستند. آن‌ها سال گذشته با کمک ائتلاف جهانی به‌رهبری آمریکا رقه را از دست گروه «دولت اسلامی» (داعش) خارج کردند.

از آغاز حملات ارتش ترکیه به عفرین بیش از ۶۰۰ نفر در این کشور به اتهام انتقاد از این حمله در شبکه‌های اجتماعی، بازداشت شده‌اند.

عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه به‌شکل گسترده‌ای توسط رسانه‌های مدافع دولت و همچنین بیش‌تر احزاب سیاسی، به‌جز اپوزیسیون مدافع کردها، حمایت شده است.

حزب دموکراتیک خلق‌ها که با دخالت نظامی ترکیه در سوریه مخالف است، کنگره سالانه خود را یکشنبه ۱۱ فوریه / ۲۲ بهمن در آنکارا برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ترکیه حدود ۶۰۰ نفر را به دلیل اعتراض به حمله به عفرین بازداشت کرده است

Share