Share

محمود صادقی چهارشنبه ۲۵ بهمن اعلام کرده که شکایت احمد رضا جلالی، پزشک و استاد دانشگاه که به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده را دریافت کرده است. به گفته این نماینده مجلس از بررسی‌های اولیه پیداست که احمد رضا جلالی فرصت کافی برای دفاع از خود نداشته.

احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی مقیم سوئد که به اعدام محکوم شده است

احمد رضا جلالی پیش از آنکه اردیبهشت ۱۳۹۵ در ایران بازداشت شود، ساکن سوئد بود و در دانشگاه‌های اروپا تدریس می‌کرد. دو ماه پیش دیوان عالی کشور، حکم اعدام او را که در دادگاه انقلاب صادر شده بود تأیید کرد.

محمود صادقی در پیامی در توییتر نوشته است که احمد رضا جلالی به او شکایت برده. به گفته صادقی بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که در مراحل مختلف دادرسی، این پزشک و استاد دانشگاه از فرصت کافی برای دفاع از خودش برخوردار نبوده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی فیلمی از اعترافات احمد رضا جلالی را پخش کرد. اما جلالی می‌گوید این اعترافات را تحت فشار انجام داده است.

سازمان ملل ، اتحادیه اروپا و عفو بین‌الملل صدور حکم برای احمد رضا جلالی را محکوم کرده و خواهان رسیدگی مجدد پرونده او شده‌اند.

ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی ۱۹ بهمن به شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی، نامه‌ای نوشته و گفته بود که در زندان علیه همسرش «اقدامات ضد حقوق بشری» صورت گرفته و اعتراضات مکرر او به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

بیشتر بخوانید:

نامه همسر احمدرضا جلالی به معاون روحانی: دادگاه همسرم نمایشی بود

Share