Share

تجربه چهارده‌سالگی‌ام چندین و چند بار تکرار شد. سمیرای یازده‌ساله، شاگرد بی‌نظیرم در تابوت… موهای پرپشت و مجعّد و سیاهش، چهره زیبایش را در میان گرفته…نیست و هست. و بعدها که بر تابوت لین خم شدم. چهره نجیب و اشرافی‌اش آرام و چشم‌های آبی‌اش بسته… و بعدها که و بعدها که. می‌نویسی «مکانی دیگر» را.

مهرناز صالحی، نویسنده

«مکانی دیگر» رمانی علمی تخیلی است در چهار جلد که جلد سومش هم در دسامبر ۲۰۱۷\ دی سال جاری توسط نشر آیدا در شهر بوخوم آلمان منتشر شده. پیش از این کتاب اول در سال ۲۰۱۵ و کتاب دوم درسال ۲۰۱۶ منتشر شده بود. پاره‌ای از این رمان را با صدای مهرناز صالحی، نویسنده کتاب می‌شنوید (موزیک متن از حمید طباطبائی است):

مهرناز صالحی در بهشهر متولد شده و از سال ۱۹۸۴/ ۱۳۶۳ در هلند زندگی می‌کند. صالحی در نشست ادبی رادیو زمانه (ژوئن ۲۰۱۴/ تیر ۱۳۹۴) دومین داستان از مجموعه «پنج‌گانه»‌اش (نشر آیدا، بوخوم، آلمان) را اجرا کرده بود: روایتی از مشکلات زندگی پناهجویان در یک هتل که با خشونت و آزار و بدمستی درآمیخته است. این داستان که به لحاظ بازآفرینی لحن و صدای راوی سردرگم و به بن‌بست رسیده‌اش و همچنین از نظر ضرباهنگ (ریتم) اثری قابل تأمل است، در آن نشست مورد توجه حاضران قرار گرفت.

پیش از این در سال ۲۰۱۰ از مهناز صالحی «وسوسه‌های آبی» منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:

مهرناز صالحی: در یک هتل

 

Share