Share

سایت خانه فیلم مخملباف، متعلق به خانواده مخملباف در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که محسن مخملباف، فیلمساز و از امضاکنندگان بیانیه «رفراندوم تحت نظارت سازمان ملل»، تهدید به ترور شده است.

محسن مخملباف

محسن مخملباف

بنا بر این اطلاعیه، پیام‌های تهدیدآمیز در پی انتشار بیانیه رفراندوم و صحبت‌های محسن مخملباف در میزگرد بی‌بی‌سی فارسی، «‌از سوی کسانی که مدعی طرفداری از نظام سلطنتی بوده‌اند»، ارسال شده است.

خانواده مخملباف این موضوع را به پلیس لندن اطلاع داده و پلیس پس از بررسی اعلام کرده است که منشاء این پیام‌های تهدید‌آمیز از سوی ایران است.

محسن مخملباف در میزگرد مزبور گفته بود که اگر رضا پهلوی بر ایران حاکم شود، او دوباره «محسن چریک» خواهد شد. مخملباف قبل از انقلاب ایران از مخالفان مذهبی حکومت پهلوی بود. او در ۱۷ سالگی در جریان خلع سلاح یک مأمور پلیس تیر خورد و دستگیر شد و چهار سال را در زندان گذراند.

خانواده مخملباف گفته است، از آن‌جا که مبداء این تهدیدها از داخل ایران است، بررسی حقوقی آن را حق خود می‌داند و در عین حال از حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می‌خواهد برای پیگیری این موضوع «با نظارت بر مسئولان امنیتی نظام»، اقدام لازم را انجام دهد.

در اطلاعیه گفته‌شده که «مسئولیت هر اتفاقی در این زمینه بر عهده حکومتی است که تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از فعالان سیاسی را در خارج از کشور ترور کرده است.»

خانواده مخملباف همچنین هشدار داده است که در برهه کنونی، ترور مخالفان، انداختن مسئولیت آن به عهده گروه‌های مخالف دیگر و ایجاد تفرقه بین اپوزیسیون از اهداف حکومت ایران است.

۱۵ تن از فعالان سیاسی و مدنی ایران همزمان با سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ اعلام کردند که به نظر آن‌ها نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از چهار دهه که از تأسیس آن می‌گذرد اصلاح‌ناپذیر است. آن‌ها با انتشار بیانیه‌ای خواهان برگزاری رفراندوم برای تعیین نوع حکومت آینده ایران و تغییر مسالمت‌آمیز حکومت به دموکراسى سکولار پارلمانى شدند.

نسرین ستوده، شیرین عبادی، نرگس محمدی، پیام اخوان، جعفر پناهی، محسن سازگارا، محمد سیف‌زاده، حسن شریعتمداری، حشمت‌الله طبرزدی، ابوالفضل قدیانی، محسن کدیور، کاظم کردوانی، محسن مخملباف، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد این بیانیه را امضاء کردند.

بیشتر بخوانید:

فراخوان فعالان سیاسی و مدنی برای برگزاری رفراندم در جهت تغییر نظام

Share