Share

محمدرضا تابش، نایب‌رییس نخست فراکسیون اصلاح‌طلبان گفته مجموعه حوادث، وقایع و رویدادهای اخیر نشان می‌دهد که آستانه تحمل مردم پایین آمده است و برخورد خشونت‌آمیز در میان مردم افزایش یافته.

محمد رضا تابش، نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی

نایب رئیس «فراکسیون امید» مجلس در مصاحبه‌ای با روزنامه «اعتماد» گفت مردم نسبت به مجموعه حاکمیت «احساسی ناخوشایند» دارند.

تابش همچنین با اشاره به اعتراضات چند روز گذشته دراویش گنابادی گفته «در چنین شرایطی وقتی موضوع دراویش پیش می‌آید، آنها هم با اتوبوس به نیروهای انتظامی حمله می‌کنند و دست به حرکات خلاف می‌زنند؛ چرا که اختیار دست خودشان نیست».

به باور او منشأ بروز این مسائل اقتصادی و معیشتی است.

دراویش گنابادی از صبح دوشنبه ۳۰ بهمن در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی، یک درویش ۶۷ ساله‌ گنابادی، در برابر ساختمان کلانتری پاسداران تهران تجمع کردند و برای دقایقی با نشستن بر کف خیابان مانع تردد خودروها شدند. به گفته یکی از شاهدان عینی پلیس پس از شلیک هوایی برای پراکندن معترضان، به تجمع‌کنندگان به صورت مستقیم شلیک کرد. پس از آن یک خودروی سواری و یک اتوبوس نیروهای پلیس را زیر گرفتند و به گفته سعید منتظر المهدی، سخنگوی نیروی انتظامی سه مأمور نیروی انتظامی و یک بسیجی کشته شدند. بسیجی دیگری نیز با «سلاح سرد» کشته شد.

 

Share