Share

دانشجویان در سخنرانی حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در دانشگاه آب و برق عباس‌پور نسبت به حضور وی در دانشگاه اعتراض کردند.

به گزارش منابع خبری ایران، بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۰ آذرماه در دانشگاه عباس‌پور تهران به دعوت بسیج دانشجویی این دانشگاه نشستی با موضوع روز دانشجو و با سخنرانی حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه حکومتی کیهان برگزار شد.

روزنامه کیهان یکی از روزنامه‌های حکومتی است که مدیر آن توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شود.

حسین شریعتمداری در سخنان کوتاه خود در مورد ۱۶ آذر، روز دانشجو و رویدادهای پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران که از آن با نام "فتنه" یاد می‌کرد، صحبت کرد.

وی در این سخنان گفت اصلاح‌طلبان و به گفته او "عوامل فتنه ۸۸" سعی داشتند حرکت ضدآمریکایی دانشجویان در ۱۶ آذر ۳۲ را به "حرکتی در حمایت از آمریکا" تبدیل کنند.

دانشجویان معترض در سخنان خود با پشتیبانی از زندانیان سیاسی، از سرکوب‌ مخالفان در رویدادهای پس از انتخابات سال ۸۸ و "یک قطبی" شدن انتخابات آینده مجلس با حذف اصلاح‌طلبان گفتند و از مواضع "متعصبانه و متحجرانه" روزنامه کیهان انتقاد کردند

پس از سخنان مدیر مسئول کیهان، در بخش پرسش و پاسخ، دانشجویان معترض که در سالن سخنرانی حضور داشتند با در دست گرفتن پلاکارد‌هایی از تصاویر زندانیان سیاسی همچون نسرین ستوده، احمد زیدآبادی، مصطفی تاج‌زاده و مجید توکلی و همچنین شعارهای سیاسی از جمله "کیهان، رسانه فاشیست" دست به اعتراض زدند.

دانشجویان معترض در سخنان خود با پشتیبانی از زندانیان سیاسی، از سرکوب‌ مخالفان در رویدادهای پس از انتخابات سال ۸۸، به‌ویژه در روز عاشورا؛ اختلافات اصول‌گرایان در انتخابات نهم مجلس و "یک قطبی" شدن انتخابات آینده مجلس با حذف اصلاح‌طلبان گفتند و از مواضع "متعصبانه و متحجرانه" روزنامه کیهان انتقاد کردند.

آن‌ها همچنین حسین شریعتمداری را متهم ساختند که همواره با نسبت دادن مخالفان به آمریکا و اسرائیل، پشت "دشمن" پنهان می‌شود. دانشجویان معترض همچنین از " دین‌زدگی مردم و جامعه" نیز سخن گفتند.

حسین شریعتمداری در پاسخ به دانشجویان با بیان این‌که "هزاران نشریه از آمریکا و اسرائیل حامی‌تان هستند و از شما دفاع می‌کنند" آن‌ها را متهم به "قمه‌کشی" و پرت کردن "بلوک سیمانی بر سر بسیجی" کرد.

وی وجود شکنجه و اعتراف‌گیری در زندان را انکار کرد و گفت: "رهبران اصلاحات چه جور آدم‌هایی هستند که بعد از دستگیری و به محض آن که شیرکاکائو و شیرموز آن‌ها قطع می‌شود طاقت نمی‌آورند و اعتراف می‌کنند؟!"

شریعتمداری همچنین به‌شدت به اصلاح‌طلبان حمله نمود و ضمن آن‌که آن‌ها را "متحجرترین افراد" نامید، در مورد "یک قطبی" شدن انتخابات در صورت حذف اصلاح‌طلبان گفت: "مگر با حذف منافقین که جنایات کمتری از مدعیان اصلاحات داشتند، جامعه و انتخابات یک قطبی شد؟"

وی وجود اختلاف در میان اصول‌گرایان در انتخابات مجلس را منکر شد و گفت دو گروه اصول‌گرای "۸+۷" و جبهه پایداری به‌هم می‌پیوندند.

حسین شریعتمداری: من بازجو نبودم ولی افتخار می‌کنم در نظام جمهوری اسلامی چنین کاری بکنم متأسفم از این‌که ثواب بازجویی در نظام جمهوری اسلامی و جمع‌کردن کثافت‌ها از جمعیت در اعمال‌ام ثبت نشده است

حسین شریعتمداری درباره تظاهرات روز ۲۵ خرداد سال ۸۸ که گفته می‌شد چند میلیون تن از معترضان به نتایج انتخابات در آن شرکت داشتند گفت: "بسیاری از آن‌ها کسانی بودند که فریب میرحسین و کروبی و خاتمی را خورده بودند و هنگامی که متوجه شدند سران فتنه با ساز دشمن به رقص آمده‌اند از کنار آن‌ها پراکنده شدند و توبه کردند. وگرنه، چرا دیگر نیامدند؟!"

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تسخیر سفارت بریتانیا از سوی نیروهای بسیجی را "قابل پیش‌بینی" دانست و آن را ناشی از "حق‌طلبی و غیرت دینی و اسلامی" ارزیابی نمود.

شریعتمداری در پاسخ به دانشجویی که گفته بود برخی از مطالب روزنامه کیهان مانند حکم دادگاه هستند و نیازمند است که ثابت شوند، گفت: "به صراحت می‌گویم گزارشاتی را که ما داریم وزارت اطلاعات هم ندارد." وی افزود: "همه‌جا بچه‌های بسیجی هستند و گزارشات خود را به ما می‌دهند."

در بخش پایانی این مراسم دانشجوی معترض دیگری گفت: "متأسفم برای دانشگاه و دانشجویی که سخنران و سخنگوهایش حسین بازجو هستند" و حسین شریعتمداری پاسخ داد: "من بازجو نبودم ولی افتخار می‌کنم در نظام جمهوری اسلامی چنین کاری بکنم متأسفم از این‌که ثواب بازجویی در نظام جمهوری اسلامی و جمع‌کردن کثافت‌ها از جمعیت در اعمال‌ام ثبت نشده است."

پس از برگزاری این برنامه، صادق وفایی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه عباس‌پور خواهان برخورد مسئولان این دانشگاه با "هنجارشکنان و قانون‌شکنان" و "اقدامات توهین‌آمیز" آنان نسبت به حسین شریعتمداری شد.

وی این اقدامات را به انجمن اسلامی دانشگاه عباس‌پور منتسب ساخت و خواهان برخورد قانونی با این انجمن شد.

وفایی گفت اگر با "قانون‌شکنان دانشگاه عباس‌پور مماشات صورت گیرد، بسیج دانشجویی اسناد اقدامات آن‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهند داد."
 

Share