Share

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقسیم دراویش گنابادی به سه گروه مجزا، عده‌ای از آنان را متهم کرد که با سازمان‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل ارتباط دارند.

۳۰ بهمن خیابان پاسداران تهران: درگیری مأموران امنیتی با دراویش گنابادی

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگویی که سه‌شنبه ۸ اسفند خبرگزاری مهر با او انجام داده، گفته است که دراویش گنابادی به سه گروه تقسیم می‌شوند:

«گروهی که زیر نظر نورعلی تابنده هستند و با نظام جمهوری اسلامی زاویه‌ای ندارند. گروه دومی که الان تشکیل شده، در قم، شیراز و بروجرد حضور دارند و آنها اصولا نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را قبول ندارند و سرسپردگی آنها به آمریکا و صهیونیست‌ها مشخص است و خودشان در جاهای مختلف این را اذعان داشته‌اند. گروه سومی هم که از این گروه دوم تندروتر هستند، جدیداً ایجاد شده و به جنگ مسلحانه معتقدند.»

از شامگاه دوشنبه تا صبح سه‌شنبه هفته گذشته، نیروهای امنیتی با دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران درگیر شدند. در این درگیری‌ها به گفته مقامات جمهوری اسلامی، چهار تن از ماموران نیروی انتظامی و بسیجی کشته شده‌اند. دست‌کم ۳۰۰ نفر از دراویش هم بازداشت شده‌اند.

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعا می‌کند که هدف گروهی از دراویش این است که با ایجاد اغتشاشات و ناآرامی‌ها، مردم را ناراضی کنند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضائیه از احتمال دستگیری‌های بیشتر در رابطه با اعتراض دراویش خبر داد

Share