Share

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ایران به انتقاد از به گفته او «فامیل‌‌سالاری» در وزارت کشور پرداخت.

رحمانی فضلی برای پاسخ به سوال صادقی به مجلس رفت – تصویر آرشیوی

صادقی که ریاست فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی را برعهده دارد، در نشست علنی یکشنبه چهارم اسفند عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور را به «فامیل‌سالاری» متهم کرد. او که تهیه‌کننده سوال از رحمانی فضلی است، خطاب به وزیر کشور گفت:

فامیل سالاری در حوزه مدیریت آقای رحمانی فضلی به امری پسندیده و حتی دائمی گویا تبدیل شده است… خوب است که از ایشان بپرسیم که در زمان ریاست دیوان محاسبات چه کردید که اکنون فساد به روزی افتاده که اکنون رهبر معظم انقلاب از آن به اژدهای هفت سر تعبیر می کند. آقای رحمانی فضلی شما سالها رئیس نهادهای نظارتی مهم بودید. اما چه عملکردی داشته‌اید آیا در آنجا هم به خویشاوندان توجه داشته‌اید؟

وزیر کشور برای پاسخ‌گویی به سوال صادقی به مجلس احضار شده بود. صادقی علاوه بر مسئله فامیل‌سالاری، به عدم نظارت وزارت کشور بر فساد مالی رخ‌داده در شهرداری در زمان زمامداری محمدباقر قالیباف از جمله به پرونده «املاک نجومی» اعتراض داشت.

به ادعای نماینده تهران، رئیس هیأت بررسی پرونده «املاک نجومی» وزارت کشور یکی از خریداران این املاک و در عین حال از آشنایان خانوادگی رحمانی فضلی بوده است.

یاشار سلطانی، مدیر مسئول و سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز، اوایل شهریور ماه سال گذشته در وب‌سایت معماری نیوز فهرست و جزییات واگذاری زمین و ملک از سوی شهرداری تهران را به برخی مدیران و اعضای شورای شهر و نزدیکان آنها منتشر کرد.

شهرداری تعدادی خانه و ملک خود را که جزء اموال عمومی است با تخفیف‌های غیرقانونی به برخی «افراد خاص» واگذار کرده بود.

صادقی در این جلسه همچنین از عدم رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه انتقاد کرد.

پاسخ رحمانی فضلی

رحمانی فضلی در این جلسه گفت که «رفاقت،‌ دوستی و ارتباطم با آقای قالیباف را کتمان نمی‌کنم»، اما این «رفاقت» باعث عدم پیگیری پرونده املاک نجومی نشده است.

وزیر کشور در ادامه توضیح داد که چرا در نظارت، عزل و برخورد با شهرداران اختیاری‌ ندارد.

هرچند صادقی انتقادات شدیداللحنی را علیه رحمانی فضلی ارائه کرد، نمایندگان از توضیحات وزیر قانع شدند و انتقادات صادقی را وارد ندانستند. صادقی اما به هیأت رئیسه مجلس گفت که پاسخ وزیر کشور،  او را قانع نکرده است.


در همین زمینه

معاون شهرداری تهران: ۹۰ درصد واگذاری‌ املاک در دوران قالیباف غیرقانونی بوده

اعتراض احمد توکلی به غیرعلنی شدن رسیدگی به پرونده «املاک نجومی»

Share