Share

قرار است که  دوشنبه ۱۴ اسفند دو تیم پرسپولیس ایران و الوصل امارات در ورزشگاه آزادی مقابل یکدیگر قرار گیرند. مسئولان جمهوری اسلامی وعده داده بودند که به خبرنگاران زن اجازه ورود به ورزشگاه را می‌دهند اما حتی احداث یک دیوار جنسیتی هم سبب نشد که آن‌ها به وعده خود عمل کنند.

دیوار جنسیتی در جایگاه خبرنگاران ورزشگاه آزادی برای جداسازی خبرنگاران زن از خبرنگاران مرد

خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند که عده زیادی از علاقمندان به فوتبال برای دیدن بازی پرسپولیس ایران با الوصل امارات به ورزشگاه آزادی رفته‌اند. در جایگاه خبرنگاران ورزشگاه آزادی دیواری نصب شده که صندلی خبرنگاران زن را خبرنگاران مرد جدا می‌کند. اما جداسازی جنسیتی در این حد هم مسئولان را به عملی کردن وعده خود برای صدور مجوز ورود زنان خبرنگار به ورزشگاه آزادی وانداشت.

در همان حال معصومه ابتکار به تکرار وعده‌های همیشگی بسنده کرده. به گزارش پایگاه خبررسانی دولت معاون رئیس جمهوری اسلامی در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرده که دولت همچنان در تلاش است که زمینه‌های حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کند.

پنجشنبه ۱۰ اسفند ۳۵ نفر از زنانی که تلاش کرده بودند برای تماشای دربی استقلال و پرسپولیس وارد ورزشگاه آزادی شوند بازداشت شده بودند. رییس فراکسیون ورزش مجلس در مجلس شورای اسلامی در واکنش به بازداشت این زنان گفته بود هیچ منع قانونی برای ورود زنان به ورزشگاه وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

رئیس فراکسیون ورزش: منع قانونی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد

Share