Share

محمد راجی از دراویش گنابادی که درگیری با مأموران امنیتی بازداشت و در حین بازجویی در اثر شکنجه کشته شده بود، شبانه دفن شد.

محمد راجی درویش گنابادی که در حین بازجویی جان باخت

سایت مجذوبان نور خبر داده که شامگاه گذشته پیکر محمد راجی، درویش گنابادی که حین بازجویی جان خود را از دست داد، در حضور خانواده‌اش و زیر نظر مأموران امنیتی در گورستانی در الیگودرز به خاک سپرده شد.

راجی به همراه گروه دیگری از دراویش گنابادی اول اسفند پس از تجمع در مقابل ساختمان کلانتری پاسداران تهران در اعتراض به دستگیری نعمت‌الله ریاحی یکی دیگر از دراویش گنابادی دستگیر شدند.

پلیس تهران شنبه ۱۲ اسفند از خانواده راجی خواسته بود که برای شناسایی او به کلانتری شاهپور تهران مراجعه کنند. صبح یکشنبه ۱۳ اسفند بعد از آن‌که خانواده برای شناسایی راجی به کلانتری مراجعه کرده بودند، مأموران به آن‌ها اطلاع دادند که درویش بازداشتی به اغما فرور رفته است. سپس مسئولان قضایی به خانواده این درویش گنابادی اعلام کردند که راجی درگذشته است. مقامات قضایی جمهوری اسلامی ادعا کرده‌اند که راجی در درگیری در خیابان پاسداران مجروح شده، در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته، اما درمان موثر نبوده.

فرهاد نوری، مدیر سایت مجذوبان نور در گفت‌وگو با زمانه از خبرسازی، جعل تصویر برای لاپوشانی شکنجه دراویش گنابادی بازداشتی در حین بازجویی و اعلام تدریجى اسامی کشته‌شدگان خبر داده است.

بیشتر بخوانید:

خبرسازی و اعلام تدریجی کشته‌شدگان برای لاپوشانی شکنجه دراویش هنگام بازجویی

 

Share