Share

تجمع دانشجویان پلی تکنیک با حمله بسیج دانشجویی به خشونت کشیده شد. این تجمع یکشنبه ۲۰ اسفند، در اعتراض به صدور احکام سنگین قضایی برای دانشجویان بازداشت‌شده در ناآرامی‌های دی‌ماه برگزار شده بود.

نیروهای بسیجی با پرچم‌های مرگ بر اسرائیل به محل تجمع وارد شدند

گزارش شده که نیروهای بسیجی با پرچم‌های مرگ بر اسرائیل به محل تجمع وارد شدند و دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دانشجویان پلی تکنیک در بیانیه دعوت به تجمع یکشنبه از «امنیتی شدن دانشگاه» انتقاد کرده بودند:

«اگر شاهد آن هستیم که هر نوع نقدی از سوی قلمرو دانشگاه با شدیدترین دخالت‌ها و تعرض‌های نهادهای امنیتی سرکوب می‌شود و دانشجویان تنها به دلیل فعالیت‌های صنفی و برابری خواهانه در نقد سیاست‌های اقتصادی دولت در قلمرو متکثر دانشگاه و سپهر کار و بازنمایی وضعیت فلاکت‌بار سلب‌مالکیت‌شدگان و انبوهه فقرا، زیر تیغ شدیدترین برخوردهای نهادهای امنیتی و احکام سنگین و ناعادلانه قوه قضاییه قرار می‌گیرند».

این معترضان خواستار آزادی دانشجویان در بند پریسا رفیعی، مرضیه امیری، زهرا احمدی و رفع احکام ناعادلانه فعالان صنفی از جمله لیلا حسین زاده، سینا ربیعی، محسن حق‌شناس شدند.

در اعتراضات سراسری ایران که از روز پنج‌شنبه هفتم دی‌ماه آغاز و به بیش از ۷۲ شهر ایران کشیده شد، ۱۰۰ دانشجو در سراسر ایران بازداشت شدند. با وجود وعده‌های نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و برخی مقام‌های دولتی برای آزادی دانشجویان،‌ شماری از آنها با احکام ناعادلانه قضایی رویارو شده‌اند.

ویدیویی از درگیری امروز در دانشگاه پلی تکنیک:


در همین زمینه

وعده اصلاح‌طلبان درباره آزادی دانشجویان معترض – هشدار سازمان‌های حقوق بشری

Share