Share

ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی خارجی هر لحظه امکان دارد فیلتر موقت یا دائم شوند و در صورت لزوم تلگرام هم فیلتر می‌شود.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

ابوالحسن فیروزآبادی دوشنبه ۲۱ اسفند، «بر مضرات فضای انحصاری تلگرام» تأکید کرد و گفت: «اگر به این نتیجه برسیم که لزوم فیلترینگ تلگرام وجود دارد، این کار را انجام می‌دهیم.»

او همچنین با بیان این‌که مرکز ملی فضای مجازی دایم فضای مجازی را بررسی می‌کند، از فراگیر شدن پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کرد و از مردم خواست که کسب و کارها و خدمات آموزشی و جدی خود را در شبکه‌های خارجی انجام ندهند، زیرا به‌گفته او این شبکه‌ها به دلیل «عدم تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی هر لحظه امکان دارد که به طور موقت یا دائم فیلتر شود.»

سعید مهدیون، فرمانده بسیج وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمعه ۱۸ اسفند اعلام کرد که ۱۸۰ هزار خانواده در ایران از شبکه تلگرام به‌طور مستقیم کسب درآمد می‌کنند. او گردش مالی شبکه تلگرام در ایران را ده‌ها میلیارد تومان اعلام کرد و از بسیجیان در دانشگاه‌های سراسر کشور خواست با تقویب اپلیکیشن‌های داخلی با «تمام توان» هدایت این گردش مالی را به دست بگیرند و سهمی از آن را به خود اختصاص دهند.

نیمی از کاربران تلگرام در جهان ایرانی هستند. تخمین زده‌اند که تعداد کاربران ایرانی این پیام‌رسان به بیش از ۴۰ میلیون نفر می‌رسد.

به گفته محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در ایران هر هفته حدوداً ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال تلگرام فیلتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

پیام‌رسان‌های بومی به جای تلگرام به عنوان منبع درآمد سرشار برای دستگاه‌های اطلاعاتی نظام

Share