Share

شهرداری تهران فعالیت دستفروشان در معابر عمومی را به مکان و ساعت‌های مشخصی محدود کرد. روابط عمومی شرکت شهربان دستفروشی را «جرم» می‌داند.

شهرداری تهران دستفروشی را به مکان و ساعت‌های مشخصی محدود کرد.

شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران دوشنبه ۲۱ اسفند فعالیت دستفروشان را به ۲۰ منطقه معین در تهران محدود کرد. همزمان با این تصمیم‌گیری روابط عمومی این شرکت از رسانه‌ها خواست تا از آنچه که «عادی‌سازی تخلف سد معبر» خوانده، جلوگیری کنند.

این شرکت زیر مجموعه شهرداری تهران که مسئول برخورد با دستفروشان و رفع سد معبر است، فعالیت دستفروشان را «تصرف عدوانی شوارع و معابر عمومی» دانسته و اعلام کرده است: طبق قانون مجازات اسلامی این اقدام جرم است و از یک‌ماه تا یک‌سال حبس دارد.

شهربان این موضع را در پاسخ به اظهارات زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران که ۱۶ اسفند از امرار معاش ۶ هزار تن در پایتخت از طریق دستفروشی خبر داده، بود، اتخاذ کرده و اعلام کرده است: آمار مشخصی از دستفروشان تهران وجود ندارد.

نژاد‌بهرام ۱۶ اسفند خواستار توجه ویژه به دستفروشان شده و گفته بود: اغلب دستفروشان تهران زنان هستند.

شهرداری تهران دستفروشی در این مناطق را ممنوع کرد.

شرکت شهربان در واکنش به این اظهارات «ساماندهی دستفروشان» را وظیفه محول شده به این شرکت دانسته و اعلام کرده است: «حل مشکلات معیشتی دستفروشان نیازمندند، بی‌تردید از وظایف دولت‌هاست و قانون در این خصوص، وظیفه‌ای را بر عهده شهرداری‌ها قرار نداده است».

براساس اعلام شرکت شهربان فعالیت دستفروشان در روزهای پایانی سال در معابر پر تردد ممنوع است.

این شرکت همچنین فعالیت دستفروشان در ۲۰ منطقه دیگر تهران را به ساعت‌های مشخصی محدود کرده است.

پیش از این نیز مدیرعامل شرکت شهربان گفته بود که فعالیت دستفروشان در خیابان ولی‌عصر تهران به دلیل شکایت بازاریان ممنوع خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

شاغلان بیکار می‌شوند، بیکاران دستفروش

Share