Share

مشاور صنایع دفاعی رهبر جمهوری اسلامی و وزیر سابق دفاع می‌گوید «دشمن» برای سه ماهه پایانی سال قصد داشت ناامنی و آشوب ایجاد کند اما اقدام آنان خنثی شد.

سردار حسین دهقان، مشاور صنایع دفاعی رهبر جمهوری اسلامی و وزیر سابق دفاع

سردار حسین دهقان، مشاور صنایع دفاعی رهبر جمهوری اسلامی و وزیر سابق دفاع

سردار حسین دهقان پنج‌شنبه ۲۴ اسفند گفت: «توطئه دشمن برای ناامنی و آشوب سه ماه پایانی سال در کشورمان خنثی شد.»

او افزود: «آن‌ها قصد داشتند در دی، بهمن و اسفند امسال با برنامه‌ریزی‌ها و نیز اقدامات تبلیغی به همراه هماهنگی با عناصر خود در داخل و خارج کشورمان، یک فضای ناامنی و آشوب را در ایران ایجاد کنند و نشان دهند جمهوری اسلامی ایران از اقتدار و ثبات امنیت برخوردار نیست».

در دی‌ماه سال جاری اعتراضات سراسری در ایران شکل گرفت. این اعترضات از ۷ دی‌‌ ۹۶ در مشهد آغاز شد و به دست‌کم ۷۲ شهر کوچک و بزرگ ایران گسترش پیدا کرد. در این اعتراضات دست‎کم ۲۷ نفر کشته شدند. شمار کل بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری اخیر ۴۹۷۲ نفر بود که از کل این افراد ۴۵۳۴ نفر آزاد شده‌اند و ۴۳۸ نفر همچنان در بازداشت هستند. افزون بر این ۵۵ نفر نیز در بازداشت وزارت اطلاعات هستند. در این مدت دست‌کم سه نفر از بازداشت‌شدگان در زندان جان خود را از دست داده‌اند.

برخی از مسئولان امنیتی و نظامی ایران این اعتراضات را همچون گذشته به «توطئه دشمنان انقلاب» نسبت دادند.

در هفته‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی نیز از احتمال وقوه ناآرامی‌های جدید در آستانه نوروز خبرهایی منتشر شده بود.

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران نیز ۹ اسفندماه جاری گفته بود که «آمادگی‌های خوبی در بخش‌های مختلف برای مقابله با ناامنی‌ها و توطئه‌های دشمنان ایجاد شده» و «سپاه آماده مقابله با ناامنی‌ها و توطئه‌های دشمن است».

بیشتر بخوانید:

فرمانده کل سپاه: تصمیمات ساختاری سپاه برای مقابله با تهدیدات ضروری است

Share