Share

محمد علیخانی،‌ رئیس‌ کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران اصلی‌ترین نامزد جانشینی محمدعلی نجفی،‌ شهردار مستعفی تهران را محسن هاشمی دانست. مشاور مطبوعاتی شهرداری تهران از اتحاد دو جریان کارگزاران سازندگی و محافظه‌کاران تندرو برای بیرون‌راندن نجفی از شهرداری خبر می‌دهد.

نجفی از شهرداری تهران به خاطر فشارها کناره گرفته است

علیخانی شنبه ۲۶ اسفند در نشست خبری خود به موضوع کناره‌گیری شهردار تهران پرداخت و گفت که استعفای نجفی را به خاطر فشارهای خارجی «پیش‌بینی» می‌کرده است. او در عین حال خبر «بیماری» نجفی را نیز تأیید کرد.

او مدعی شد که در نظرسنجی‌ها محسن هاشمی از محبوبیت ۷۰ درصدی برای تصدی پست شهرداری برخوردار است و شورای شهر در روزهای آینده در این مورد تصمیم خواهد گرفت.

دلیل استعفای نجفی ابتدا بیماری اعلام شد،‌ اما پیش از آن مراسم روز زن شهرداری تهران در برج میلاد به خاطر رقص چند دختر خردسال ایرانی بهانه‌ای برای افزایش فشارها بر او شده بود.

علیخانی اما امروز در نشست خبری درباره دلیل واقعی استعفای نجفی گفت:

«بحث برج میلاد آنچنان اهمیتی نداشت اما دقت داشته باشید که با آمدن نجفی و اقدامات وی منافع خیلی‌ها در شهرداری به خطر افتاده بود و دست‌های پنهان و فشارها نمی‌خواستند اجازه دهند که اتفاقات خوبی در شهرداری رخ دهد.»

غلامعلی رجایی،‌ مشاور رسانه‌ای شهرداری تهران نیز جمعه با انتشار چند توئیت بر این موضوع صحه گذاشت و نوشت:‌

«از نزدیک در جریان استعفای دکتر نجفی شهردار تهران هستم.این کناره گیری غیراختیاری! ربطی به مراسم برج میلاد و احضار ایشان به دادسرای تهران ندارد. استعفای نجفی این پیام پنهان منفی را به جامعه داد که چون با اختاپوس فساد در شهرداری در افتاد و مقبول نیفتاد ناچار بهانه بیماری را پیش کشید.»

گزارش‌هایی نیز از تلاش کارگزاران سازندگی برای کنارزدن نجفی از شهرداری و قرارگرفتن آن در دست محسن هاشمی منتشر شده است.

غلامعلی رجایی شنبه در توئیتی تلویحاً‌ اتحاد محافظه‌کاران و کارگزاران در بیرون‌راندن نجفی از شهرداری را تأیید کرد و نوشت: «تیترهای طعنه ای “شهرداراشتباهی” روزنامه جوان اصولگرا و “شهردارتعطیلات” روزنامه سازندگی کارگزاران اصلاح طلب یکی از علل کنار رفتن نجفی است.»


این در حالی است که علیخانی در نشست امروز از «تخریب» محسن هاشمی به این دلیل انتقاد کرد.


در همین زمینه

پشت پرده استعفای شهردار تهران: بخش‌های امنیتی و نظامی او را تهدید کرده بودند

Share