Share

تلویزیون دولتی کره شمالی با پخش تصاویری از یک گروه کلاغ گفت پرندگان نیز در مرگ کیم جونگ ایل، رهبر پیشین این کشور "غمگین هستند."

 

به گزارش یورونیوز، گزارشگر تلویزیون کره شمالی با اشاره به سکوت و بی‌حرکتی گروهی کلاغ گفت: "این تنها یک پدیده عجیب در طبیعت نیست. این به آن معناست که رهبر عزیز ما از بدو تولد مرد بزرگی بوده و به همین خاطر طبیعت نیز مانند مردم سراسر جهان نمی‌تواند او را فراموش کند."

کیم جونگ ایل، رهبر ۶۹ ساله کره شمالی پس از ۱۷ سال سلطه بر این کشور روز ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ بر اثر حمله قلبی درگذشت.

جونگ ایل که در سال ۲۰۰۸ دچار سکته مغزی شده بود، کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شد و تصاویر محدودی از وی منتشر می‌شد.

گزارشگر تلویزیون دولتی کره شمالی: این تنها یک پدیده عجیب در طبیعت نیست، این به آن معناست که رهبر عزیز ما از بدو تولد مرد بزرگی بوده و به همین خاطر طبیعت نیز مانند مردم سراسر جهان نمی‌تواند او را فراموش کند

با مرگ رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون فرزند ۲۸ ساله وی به عنوان رهبر جدید کره شمالی معرفی شد. تلویزیون دولتی کره شمالی از وی به نام "وارث کبیر" نام می‌برد.

کیم جونگ ایل پس از مرگ پدرش کیم ایل سونگ بنیانگذار کره شمالی در سال ۱۹۹۴، جانشین او شد. وی در سال ۱۹۹۷ نیز به عنوان دبیر کل حزب کمونیست کره شمالی و رئیس شورای ملی دفاع انتخاب شد.

خانواده کیم جونگ از سال ۱۹۴۸ تاکنون قدرت را در کره شمالی در دست دارند.

کیم جونگ ایل از سوی سازمان گزارشگران بدون مرز که انجمنی غیردولتی در دفاع از آزادی رسانه‌هاست در فهرست "بدترین دشمنان رسانه‌ها" در جهان قرار گرفته بود.

مقامات کره شمالی اعلام کرده‌اند مراسم خاک‌سپاری جونگ ایل ۲۸ دسامبر برگزار می‌شود.

کیم جونگ ایل در ۱۷ سال حضورش در قدرت، تنها به کشورهای روسیه و چین سفر می‌کرد. در دوران سلطه او بر کره شمالی، اصرار این کشور بر برنامه اتمی‌اش و ساخت بمب اتمی، تحریم‌های گسترده‌ای را از سوی جامعه جهانی به دنبال داشت.

با گسترش تحریم‌ها و انزوای این کشور، کره شمالی با بحران اقتصادی و کمبود مواد غذایی روبرو شد.

 

Share